Разумков доручив профільному комітету Ради напрацювати законопроект щодо регулювання діяльності ФОПів

Поділитися
Разумков доручив профільному комітету Ради напрацювати законопроект щодо регулювання діяльності ФОПів © Василь Артюшенко, ZN.UA
Голова парламенту сподівається ухвалити відповідний документ вже сьогодні.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив профільному комітету парламенту зібратися о 12:00 1 грудня та напрацювати законопроект щодо врегулювання ситуації з діяльністю ФОПів. Очевидно, мова йде про проект закону щодо захисту спрощеної системи оподаткування та відтермінування обов’язкового застосування касових апаратів фізичними особами підприємцями, які вже не вперше збираються на протест під Верховною Радою.

“Я даю доручення профільному комітету невідкладно зібратися та виходячи з тих законопроектів, які зареєстровані, розробити додатковий законопроект, так званий законопроект Д. Для врегулювання тієї кризи, яку ми з вами на жаль спостерігаємо вже не перший день на вулиці, пов’язану з врегулюванням питання ФОПів”, - заявив Разумков.

За його словами, з цим погодилися всі депутатські фракції та групи. Перед тим, як дати доручення комітету, Разумков збирав лідерів фракцій та груп на нараду. Голова парламенту висловив сподівання, що після рішення комітету він отримає листа від всіх депутатських фракцій та груп про застосування процедури “ед хок” та розгляду відповідного питання на засіданні 1 грудня. Разумков також сподівається, що розроблений профільним комітетом законопроект ухвалять за основу та в цілому.

Зазначимо, що вранці біля Верховної Ради почалася акція протесту, учасники якої вимагають від народних депутатів ухвалити законопроекти №3853-1(2) и №3993, направлені на захист спрощеної системи оподаткування.

Зокрема, у проекті закону №3853-1 йдеться про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України, які дозволять запровадити щорічне підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновити права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасувати корупційний механізму кеш-беку.

Водночас законопроект №3993 передбачає спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, в жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав зміни в закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (проект 1053-1) та про зміни в Податковий кодекс України "про детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (проект №1073).

Згідно з прийнятим Радою законом (проект 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб - підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов'язковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обов'язковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців (ФОП) з першої групи.

У листопаді цього року Верховна Рада направила на доопрацювання законопроект №4313, який має відтермінувати обов’язкове застосування РРО та/або програмне РРО суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій. 

Під час засідання 17 листопада народні депутати знову не змогли ухвалити законопроект про відтермінування обов’язкового використання РРО.

27 листопада президент Володимир Зеленський також зареєстрував у парламенті проект закону про відтермінування обов’язкового використання РРО.

У ситуації із запровадженням РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь-якої фіскалізації. Без взаємних поступок в трикутнику держава-споживач-бізнес проблему не вирішити. На які поступки має піти парламент і підприємці та чому, читайте в статті Сергія Следзя “Фіскальне рівняння для Гетманцева” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі