Рада направила на доопрацювання законопроект про відтермінування використання касових апаратів

Поділитися
Рада направила на доопрацювання законопроект про відтермінування використання касових апаратів
У першому читанні документ підтримали всього 212 народних депутатів.

Верховна Рада 254 голосами відправила на доопрацювання законопроект №4313 “Про внесення змін до розділу ХХ "Прикінцеві та перехідні положення" Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг”. У першому читанні законопроект підтримали лише 212 народних депутатів із 226 необхідних.

“Метою вказаного законопроекту є перенесення норм щодо обов’язкового застосування РРО та/або програмного РРО суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій, а також спеціального порядок розгляду скарг покупців «кешбек» до 01.01.2020 року”, - йдеться у пояснювальній записці.  

Так, законопроект передбачає:

  • перенесення до 01 січня 2022 року вимогу щодо обов’язкового застосування РРО суб’єктами господарювання, які мають застосовувати РРО з 01 січня 2021 року;  
  • перенесення до 01 січня 2022 року вимогу щодо обов’язкового застосування РРО суб’єктами господарювання, які мають застосовувати РРО з 01 квітня 2021 року;  
  • перенесення до 01 січня 2022 року запроводження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій “кешбек”.

У жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав зміни в закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (проект 1053-1) та про зміни в Податковий кодекс України "про детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (проект №1073).

Згідно з прийнятим Радою законом (проект 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб - підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов'язковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обов'язковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців (ФОП) з першої групи.

Також у Міністерстві фінансів повідомляли про те, що з 1 серпня цього року можна використовувати програмні розрахунково-касові апарати. У відомстві зазначили, що з 1 січня 2021 року мав розпочатися другий етап - використання РРО для певних видів діяльності II-IV груп фізичних осіб - підприємців стане обов'язковим. А з 1 квітня 2021 року третій етап - застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов'язковим для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі