Рада зробила крок до боротьби з фінансовими пірамідами

Документ
Поділитися
Рада зробила крок до боротьби з фінансовими пірамідами
Депутати ухвалили за основу законопроєкт, який передбачає посилення повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5376 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках». За законопроєкт проголосували 247 народних депутатів.

Серед іншого, у законопроєкті містяться норми, спрямовані на протидію фінансовим пірамідам.  Зокрема, представляючи документ у парламенті, голова профільного комітету Данило Гетманцев заявив, що за різними підрахунками від діяльності фінпірамід в Україні постраждали від 500 тисяч до 1,5 мільйона осіб. 

Документ також пропонує перегляд цілей та засад функціонування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підвищення її регуляторної спроможності, розширення повноважень, запровадження нових структурних механізмів їх реалізації, уточнення статусу службовців НКЦПФР тощо. Зокрема, у законопроєкті йдеться про запровадження нових категорій службовців – уповноважених Нацкомісії на проведення досліджень, супроводження та розгляд справ про правопорушення тощо. 

Крім того, документ передбачає: 

  • операційну незалежність НКЦПФР при здійсненні своїх повноважень; 
  • захист працівників регулятора від будь-якого незаконного впливу, тиску, втручання; 
  • установлення особливостей фінансування та матеріально-технічного забезпечення діяльності НКЦПФР.

Документ також пропонує дозволити фінансування та матеріально-технічне забезпечення НКЦПФР коштом надходжень від надання регулятором адміністративних послуг, а також сплати внесків на регулювання професійними учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків. Також на це пропонується витрачати кошти, які надходять для НКЦПФР в рамках програм допомоги: 

  • Європейського Союзу;
  • урядів іноземних держав;
  • міжнародних організацій, донорських установ;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.

Водночас НКЦПФР має отримати право самостійно розподіляти та розпоряджатися такими коштами. 

Законопроєкт передбачає забезпечення нагляду за процесом формування кошторису НКЦПФР та контролю за його використанням. Також пропонується закріпити особливості порядку прийняття, набуття чинності та оскарження актів НКЦПФР. Зокрема, планується збільшити роль у цьому процесі представників громадськості. 

Крім того, законопроєкт передбачає:

  • закріплення статусу працівників НКЦПФР, передбачення для них заборон та обмежень, а також встановлення їх відповідальності; 
  • врегулювання питання проведення НКЦПФР інспекцій та досліджень; 
  • удосконалення процедури розгляду НКЦПФР справ про порушення законодавства та порядку застосування заходів впливу та фінансових санкцій; 
  • уточнення засад функціонування саморегулівної діяльності на зазначених ринках тощо. 

Водночас документ пропонує надати НКЦПФР повноваження щодо проведення досліджень для надання допомоги регулятору іноземної держави у рамках міжнародного співробітництва.

Законопроєкт передбачає правові засади здійснення НКЦПФР обміну інформацією. Зокрема, мова йде про інформацію, яка містить банківську таємницю та персональні данні. Також передбачено забезпечення збереження інформації, отриманої в рамках міжнародного співробітництва. 

Документ пропонує врегулювати питання протидії маніпулюванню на ринках капіталу, вчиненню інсайдерських правочинів та неправомірного розкриття інсайдерської інформації. 

Раніше НКЦПФР розширила на 10 суб'єктів список сумнівних інвестиційних проєктів, який називає «чорною сотнею» Зокрема, це проєкти Quotex, Grand Stock, FNDeal, DX-TER, Zoxir, HALLIP, HE LLC, Liquid Deposit, PARTNERGL, ProfitFife.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі