Рада змінила процедуру банкуртства на період карантину

Документ
Поділитися
Рада змінила процедуру банкуртства на період карантину © Василь Артюшенко, ZN.UA
Депутати ухвалили закон щодо проведення зборів кредиторів.

Верховна Рада ухвалила закон №4220 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». В цілому документ підтримали 289 народних депутатів.

У період карантину, введеного через коронавірус, закон дозволяє проводити збори (комітети) кредиторів в режимі відеоконференції. Якщо учасник таких зборів не має електронного цифрового підпису, його особа підтверджується у порядку визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». 

Також збори можна проводити за допомогою опитування. Його ініціатор надсилає всім учасникам запит з проєктом рішення із запропонованого питання. У разі згоди із рішенням учасник опитування підписує проєкт рішення та надсилає його ініціатору протягом 15 днів з дня отримання запиту.

Відповіді, отримані після закінчення встановленого строку, або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення учасника опитування щодо порушеного питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування. 

Водночас якщо через карантин не можливе вчинення дій, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, то арбітражний керуючий не несе за це дисциплінарної відповідальності. Щоправда, лише в тому випадку, він повідомив про це комітет кредиторів, кредиторів, а також кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника.

Також документ дозволяє продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство. Це пропонується робити за клопотанням комітету кредиторів, кредитора арбітражного керуючого чи за власною ініціативою.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила закон 1 червня. Тоді документ підтримали 314 депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі