Бережіть гроші: Нацкомісія з цінних паперів доповнила "чорну сотню" сумнівних інвестпроєктів ще десятком

Поділитися
Бережіть гроші: Нацкомісія з цінних паперів доповнила
Будь-яку інформацію про потенційно фіктивні дії на фінансовому ринку можна повідомляти Комісії на еmail.

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розширила на 10 суб'єктів список сумнівних інвестиційних проєктів, який називає "чорною сотнею". Про це повідомляє пресслужба фінрегулятора.

"Вкотре закликаємо бути обачними й ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти. НКЦПФР додала до списку інвестиційних ініціатив, що мають ознаки сумнівності, ще десять кейсів – наразі їхня кількість складає 100", - йдеться в повідомленні.

Так, НКЦПФР звертає увагу на наступні сумнівні фінансові проєкти:

QUOTEX – позиціонує себе як "торгова платформа нового рівня". Проєкт запущено у 2019 році. Чітке формулювання, чим займається платформа, на сайті відсутнє.

Grand Stock - позиціонує себе як оптовий брендовий сток одягу. Яку сумнівну історію містить даний бізнес НКЦПФР не вказує.

Ресурси FNDeal та DX-TER - мають подібні сайти, що потребують реєстрації, без якої не доступна жодна інформація, у тому числі щодо сфери діяльності компанії.

Ресурси Zoxir, HALLIP, HE LLC, PARTNERGL та ProfitFife - заявляють про себе як про компанії, що займаються онлайн-трейдингом.

Сайт ресурсу Liquid Deposit - відхиляє запити на з'єднання.

"Будь-який ринок, в тому числі ринок капіталу, повноцінно працює тоді, коли на ньому є не тільки чіткі правила гри, а й довіра, відсутні схеми і маніпуляції, а всі учасники процесу впевнені у своєму захисті. То ж регулятор бачить своїм пріоритетом захист прав та інтересів інвесторів, а відтак постійно досліджує ринок на предмет сумнівних фінансових проєктів", – наголосив член НКЦПФР Іраклій Барамія.

Будь-яку інформацію про потенційно фіктивні дії на фінансовому ринку можна повідомляти Комісії на еmail: md@nsssmc.gov.ua.

Повний перелік таких проєктів міститься на сайті Комісії в розділі "Захист прав інвесторів".

Нагадаємо, 21 липня 2021 року народні депутати підтримали проєкт закону №3760 "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», також відомий як ініціатива щодо створення в Україні «інституту інвестиційних нянь". 

Документ визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. І, відповідно, виокремлює нові види інвестора та інвестпроєкту: "інвестора зі значними інвестиціями" та "інвестиційного проекту зі значними інвестиціями".

Крім цього, пропонується закріпити статус державної установи, уповноваженої урядом на супровід інвесторів і проєктів. До штату цієї установи входитимуть інвестиційні менеджери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі