Рада закликала Європарламент визнати перспективу членства України в ЄС

Документ Доповнено
Поділитися
Рада закликала Європарламент визнати перспективу членства України в ЄС © © European Union 2013 - European Parliament
"За" проголосували 304 депутати.

Депутати Верховної Ради більшістю голосів підтримали заяву "Про пріоритетні питання інтеграції України в ЄС" на сьогоднішньому пленарному засіданні. В тексті міститься заклик до Європарламенту та парламентів інших держав-членів Євросоюзу підтвердити перспективу членства України в ЄС. 

"Верховна Рада України підтверджує стратегічний курс України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі, закріплений в Конституції України; закликає до визнання перспективи членства України в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз", - йдеться в документі. 

У Раді також закликають до далекоглядного підходу до переговорів щодо членства з урахуванням взаємного інтересу в інтеграції України до спільного ринку ЄС. 

"Верховна Рада... закликає Європейський парламент негайно розглянути на пленарній сесії і вжити заходів для заборони проєкту "Північний потік - 2" як такого, що суперечить нормам Третього енергетичного пакета ЄС, принципам Енергетичного співтовариства і становить ризики для енергетичної безпеки Європи", - йдеться в заяві.

Також у документі наголошується на необхідності спільного діалогу України та ЄС в питанні безпеки та оборони. Йдеться там й про залучення нашої країни до Програми постійного структурованого співробітництва ЄС (PESCO) і співпраці з питань посилення військової мобільності й кібербезпеки.

Крім цього, Євросоюз закликають посилити санкції проти Росії. 

Нагадаємо, 5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.

Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Related video

На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі