МЗС відповіло на звіт аудитора ЄС, який звинуватив Україну у "великій корупції"

Поділитися
МЗС відповіло на звіт аудитора ЄС, який звинуватив Україну у © Олег Ніколенко / Twitter
Там навели приклад того, що вже вдалося нашій країні та нагадали, що ми завдячуємо цим прогресом зокрема й підтримці Європи. 

Учора аудитор ЄС Юхан Партс під час звіту Європейської рахункової палати заявив, що "велика корупція" в Україні загрожує відкотом реформ. Він також зазначив, нібито підтримка Євросоюзу та усі вжиті заходи не дали бажаного результату. Речник МЗС Олег Ніколенко пояснив, що звіт ЄС охоплює період до 2019 року. Після цього, як відомо, відбулося чимало позитивних змін, а робота над реформами продовжується й досі. 

"За останні три роки Україна досягла чималого прогресу в сфері розбудови антикорупційної архітектури. Така робота передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, нашими зобов’язаннями за меморандумом з Міжнародним валютним фондом та Планом дій з лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. А головне: боротьба з корупцією – абсолютний запит українського суспільства та безумовний пріоритет Президента України Володимира Зеленського. Важко не помітити досягнуті результати", - заявив Ніколенко у коментарі "Європейській правді"

Як приклад того, що Україна робить важливі кроки у боротьбі з корупцією, Ніколенко навів запуск Вищого антикорупційного суду, перезавантаження НАЗК, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення посадовців, посилення захисту викривачів корупції та закриття прогалин в законодавстві, щоб підвищити ефективність антикорупційного контролю. 

Речник МЗС зазначив, що Україна завдячує всім цим прогресом в тому числі й підтримці Євросоюзу. Він запевнив, що наша країна не змінює свій курс на повне викорінення корупції. 

"Попереду багато роботи, аби назавжди ліквідувати цілі корупційні екосистеми, що формувалися десятиліттями. Тому ми дуже відповідально підходимо до рекомендацій Євросоюзу, плануємо і надалі з ними працювати в інтересах українського народу. Серед найближчих кроків - ухвалення Антикорупційної стратегії на період до 2025 року", - додав він.

Ніколенко також зазначив, що МЗС звернуло увагу на жваву риторику деяких сил ЄС щодо нашої країни, яку там пов'язують з приближенням саміту Україна-ЄС. 

"Хочеться вірити, що подекуди відірвана від реальності критика про недостатній рівень реформ не має на меті замаскувати небажання рухатися далі на шляху європейської інтеграції нашої держави. На кону не лише виконання Україною своїх зобов’язань, але і здатність ЄС послідовно дотриматися своєї позиції", - підсумував представник МЗС. 

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада проголосувала закон «Про олігархів», голоси в повному складі дали пов'язані з Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє».

Українцям законотворча ініціатива подавалася як ефективний інструмент боротьби з олігархами. Але все необхідне для реальної боротьби у влади вже було - достатньо було змусити працювати АМКУ і налагодити правоохоронну і судову системи. Про що неодноразово говорили західні партнери України.

Навіщо ж знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі