Рада ЄС не ухвалила ніякого рішення щодо можливого підписання Угоди про асоціацію з Україною, але готова зробити це в будь-який момент, аж до саміту у Вільнюсі в разі виконання Києвом необхідних умов.
Про це в понеділок у Брюсселі за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ повідомив журналістам міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс.
"Я думаю, що це було передбачувано, що ми не приймемо жодного рішення, як я про це сказав до початку засідання. Я можу підтвердити, що ніякого рішення прийнято не було. Я вірю, що це добре, тому, що також немає і негативного рішення. Двері залишаються відкчиненими", - сказав голова зовнішньополітичного відомства Литви.
За його словами, всі гілки європейських інституцій залучено до процесу, направленого на підписання Угоди про асоціацію з Україною.
"Я не кажу про Раду міністрів, і якщо необхідно, ми зберемося знову, але залучено і Європейський парламент - місія Кокса-Кваснєвського знову повернеться до України, також президент Баррозу від Єврокомісії направить свого представника - так що ми будемо продовжувати говорити з українцями", - перерахував зусилля європейської сторони литовський міністр.
Разом з тим, Лінкявічюс констатував, що українці "повинні виконати необхідні умови, і вони це обіцяли зробити".
"Подивимося, може, Верховна Рада завтра буде результативною, що дуже б допомогло - нам потрібен рух. Відклавши емоції вбік, оцінивши ситуацію об'єктивно, якою мірою було виконано умови - тоді ми зможемо прийняти рішення - не сьогодні, як я сказав, але я б не виключив, що ми повернемося до цього питання. Це може статися в будь-який день, не виключаючи останнім момент - Вільнюс. Все буде залежати від ситуації в Україні", - пояснив він.
"Нам потрібне лідерство від українських лідерів, насамперед, від українського президента - у нього є влада та вплив. Настає момент істини. Ці 10 днів до саміту будуть вирішальними", - стверджує Лінкявічюс.
Як відомо, в понеділок у Брюсселі відкрилася Рада міністрів ЄС на рівні голів МЗС і оборонних відомств. Засідання почалося з дебатів міністрів закордонних справ про підготовку до саміту країн програми ЄС "Східне партнерство" у Вільнюсі 28-29 листопада.
Зокрема, міністри обговорили виконання Києвом висунутих рік тому критеріїв, які є умовою для підписання угоди про асоціацію. Мова йде про незастосування вибіркового правосуддя, реформу законодавства про вибори і прокуратуру. Окрім того, у Брюсселі очікують вирішення питання колишнього українського прем'єра Юлії Тимошенко.
Минулої п'ятниці високопоставлений європейський дипломат заявив про перспективу підписання угоди про асоціацію, що "все пов'язане з тим, як у Києві депутати будуть вирішувати у наступні кілька днів, і як буде діяти уряд". "Ми повинні почекати і подивитися", - сказав європейський чиновник. !zn
Читайте також:
Томбінський вважає, що ЄС не потрібна пролонгація термінів підписання Угоди з Україною
В ЄС впевнені, що Україна встигне вирішити питання Тимошенко до саміту
Путін наполягає на вступі України до Митного союзу до 2015 року