Рада в першому читанні підтримала правове регулювання віддаленої роботи

Поділитися
Рада в першому читанні підтримала правове регулювання віддаленої роботи © pixabay.com
У законопроекті буде чіткий поділ понять дистанційної та надомної роботи.

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи. Відповідний законопроект №4051 у вівторок, 3 листопада, в першому читанні підтримали 311 народних депутатів.

Відзначається, що в законопроекті буде чіткий поділ понять дистанційної та надомної роботи, а також буде введено поняття гнучкого робочого графіка.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", законопроект пропонує забезпечити співробітникові можливість поєднувати дистанційну роботу і роботу в звичайному режимі на робочому місці.

Пропонується покласти на власника або уповноважений орган зобов'язання забезпечити безпечні умови роботи і передбачити право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце, де співробітник за своїм вибором буде виконувати робочі обов'язки.

Відповідно до законопроекту, співробітник повинен бути ознайомлений в письмовій формі або через електронний документообіг з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, оповіщенням і іншими документами. Також законопроект пропонує дозволити дистанційне ознайомлення співробітника з вимогами по охороні праці, зокрема, за допомогою відеозв'язку.

Про реальні проблеми віртуального офісу читайте в статті Андрія Паливоди "Багатогранні проблеми віддаленої роботи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі