Рада хоче штрафувати за невиконання вимог дисциплінарних інспекторів ВРП

Документ Доповнено
Поділитися
Рада хоче штрафувати за невиконання вимог дисциплінарних інспекторів ВРП © Василь Артюшенко, ZN.UA
Парламент прийняв за основу відповідний законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №5069  “Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя”. Документ підтримали 246 народних депутатів.

“Метою законопроєкту є встановлення адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя задля ефективної реалізації його повноважень”, йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з проєктом закону, дисциплінарних інспекторів призначатимуть за результатами конкурсу. Передбачається, що керуватиме ними голова Служби дисциплінарних інспекторів. Число таких інспекторів визначатиме Вища рада правосуддя.

Кандидат на посаду дисциплінарного інспектора повинен мати вищу юридичну освіту та працювати у сфері права не менше п’яти років.

Проєкт закону пропонує ввести відповідальність за невиконання вимог дисциплінарних інспекторів за ненадання даних або документів. Також карати пропонується за надання інспекторам завідомо неправдивої інформації на запит і недотримання встановлених законом термінів.

Згідно з документом, за це штрафуватимуть 850 - 2 550 гривень.

Законопроєкт №5069 президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради у лютому. Це один із трьох законопроєктів, які за словами голови держави, мають розв'язати проблеми у судовій системі. 

Напередодні Верховна Рада ухвалила за основу ще один законопроєкт із цього пакету – №5068, який передбачає створення Етичної ради з професійного оцінювання та доброчесності членів ВРП, а також Служби дисциплінарних інспекторів.

Зазначимо, що Венеціанська комісія вказала на слабкі місця законопроєкту №5068 про перезапуск ВРП. Комісія рекомендувала українським депутатам посилити та зробити вирішальною роль міжнародних експертів в процесі відбору майбутніх членів ВРП та перевірки на добропорядність нинішнього його складу. У Венеціанській комісії наполягають на тому, щоб вирішальний вплив на рішення Етичної комісії  мали не українські судді, а експерти, номіновані міжнародними партнерами України.

Детальніше про законопроєкти Володимира Зеленського та їх спрямованість - у статті Романа Куйбіди “Судова реформа. Три кроки президента” для читачів ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі