Під час засідання 27 січня Верховна Рада планує розглянути у першому читанні законопроект №2415 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про розвідку". Про це йдеться у порядку денному парламенту.
Також за основу народні депутати розглянуть проект закону №4241 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості”.
Згідно з порядком денним, Рада також розгляне у першому читанні законопроект №4278 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях).
Парламент розгляне у першому читанні проект закону №2445 “Про самоврядування медичних професій в Україні”. Також зареєстровано чотири альтернативні законопроекти.
Крім того, народні депутати мають розглянути у першому читанні законопроект №4489 “Про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" щодо удосконалення процедури виборів керівника закладу вищої освіти”. Також зареєстровано два альтернативні законопроекти.
Верховна Рада має розглянути проект постанови №3432 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства "Українська залізниця", розслідування фактів можливої бездіяльності, порушення законодавства України органами управління зазначеного підприємства, що призвели до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників”.
Також у першому читанні парламентарії мають розглянути проект закону №3964 “Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю”.
Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум. Документ підтримали 255 народних депутатів.
За словами голови парламенту Дмитра Разумкова, ухвалений закон дозволяє проводити референдуми з 2022 року. Він зазначив, що за підрахунками Міністерства фінансів - проведення референдуму буде коштувати Україні близько 2 млрд грн. Ці кошти мали акумулюватися і зберігатися протягом року та 1 грудня перерозподілятися, однак парламент запропонував цього не робити, а виділяти кошти на проведення з резервного фонду.