Верховна Рада проголосувала за ратифікацію угоди між Україною та ЄС щодо спільного авіаційного простору. За законопроєкт №0144 проголосували 311 народних депутатів. Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодою чинності.
Згідно з текстом угоди, спільний авіаційний простір ґрунтуватиметься на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту навколишнього середовища, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах стосовно соціальних аспектів.
Документ встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та імплементаційні норми, що застосовуються між сторонами угоди.
«Реалізація Угоди позитивно впливатиме на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів, ринок праці, рівень зайнятості населення», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Нагадаємо, переговори щодо Угоди розпочалися у 2007 році. На той час ЄС уже попідписував такі угоди з іншими країнами, однак Україна виявилася випадком нетиповим, оскільки мала власну розвинену авіаційну галузь, і погодження всіх юридичних та технічних норм потребувало значно більше часу. Зрештою, фінальний текст Угоди Україна і ЄС парафували тільки через 6 років, під час Вільнюського саміту 2013 року. Далі мало відбутися підписання і ратифікація, проте це сталося лише в 2021 році.
Як писало ZN.UA, угода про спільний авіаційний простір між Києвом та Брюсселем пропонує багато нових можливостей, але вона не зробить «відкрите небо» з ЄС безхмарним. Читайте про це в статті Максима Панченка - «Відкрите небо» з ЄС: куди полетимо ми, та хто прилетить до нас?».