Президенту Росії Владіміру Путіну доповіли про пропозицію президента України Володимира Зеленського зустрітись у Донбасі, але він міг поки що не встигнути ознайомитися з неюм, заявив в інтерв'ю одній з російських радіостанцій прессекретар російського лідера Дмітрій Пєсков.
«Текст відеозвернення Зеленського оперативно повідомлений Путіну. Але я поки що не впевнений, що він мав час із цим ознайомитися», - заявив Пєсков.
За словами прессекретаря Путіна, найближчими днями той буде надто зайнятий, і навряд чи знайде час ознайомитися з пропозицією: «Якщо у нього час знайдеться з цим ознайомитися, то він, звичайно ж, ознайомиться. Але, так чи інакше, йому про це буде повідомлено».
Пєсков традиційно переклав відповідальність за ескалацію в Донбасі на Україну і заявив, що останніми днями Росія від України жодних запитів на спілкування президентів не отримувала, хоча «дуже важливо спілкуватися, коли якісь передумови для цього створюються».
Раніше командувач Об'єднаних сили Володимир Кравченко висловив упевненість у тому, що українські воїни готові адекватно відреагувати на будь-який розвиток ситуації в Донбасі.
Останнім часом російсько-окупаційні війська наростили вогневу активність, імітацію підготовки до широкомасштабного наступу, вербування мешканців ТОТ на «службу». На думку речника української делегації у ТКГ Олексія Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.
В Офісі президента України припускають подальшу активізацію бойових дій в Донбасі. Так, заступник голови адміністрації президента РФ Дмітрій Козак вдався до відкритих погроз «початком кінця України» у разі спроби силового звільнення частини Донецької і Луганської областей. Однак у ЗСУ не мають наміру звільняти тимчасово окуповані території силою, пріоритетним є політико-дипломатичний шлях деокупації.
Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.