Путін розкритикував Київ у розмові з президентом Азербайджану

Поділитися
Путін розкритикував Київ у розмові з президентом Азербайджану © Колаж ZN.UA
І похвалив Нур-Султан за "запрошення" військових РФ до Казахстану для придушення протестів.

Президент країни-окупанта Росії Владімір Путін провів телефонну розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, в якій торкнувся теми України, повідомляє Кремль.

«З урахуванням нещодавнього візиту Ільхама Алієва в Україну обговорювалася проблематика внутрішньоукраїнського врегулювання, яка буксує через деструктивну лінію Києва. Владімір Путін розповів про контакти зі США та їхніми союзниками з питань надання гарантій, що забезпечують безпеку Росії», - повідомляє адміністрація Путіна.

На тлі свого багаторічного військового втручання на Донбасі Путін похвалив те, як армії РФ у рамках ОДКБ вдалося успішно придушити протести в Казахстані та домовився про «зміцнення» російсько-азербайджанського стратегічного партнерства. На сайті президента Азербайджану уточнюється, що партнерство зокрема стосується «регіональної безпеки».

Алієв приїжджав до України минулого тижня. Із Зеленським вони домовилися, серед іншого, удвічі збільшити обсяги двосторонньої торгівлі до 2024 року.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі