Пшонка розказав Януковичу, що Генпрокуратурі є чим пишатися, але про це не всім відомо

Поділитися
Пшонка розказав Януковичу, що Генпрокуратурі є чим пишатися, але про це не всім відомо Пшонка розказав Януковичу, що ГПУ є чим пишатися
Генпрокурор доручив підлеглим інформувати громадян України про свою роботу. Також він вимагає більшої кількості вручення підозри у скоєнні злочинів у кримінальних провадженнях.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зобов'язав прокурорів інформувати людей про свою роботу, таким чином забезпечуючи гласність діяльності органів прокуратури.

"Прокурор - це публічна особа. Його діяльність постійно знаходиться в полі зору громадськості, і нерідко це супроводжується різного роду спекуляцією опонентів і розповсюдженням відомостей, які свідомо перекручуються. Тому кожному прокурору необхідно приділити особливу увагу питанню забезпечення гласності своєї діяльності", - сказав генпрокурор у п'ятницю, 19 квітня, виступаючи на нараді працівників прокуратури за участю президента Віктора Януковича, присвяченій діям нового Кримінального процесуального кодексу.

При цьому Пшонка підкреслив, що Генпрокуратурі "є чим пишатися, але про це відомо тільки обмеженому колу осіб". У зв'язку з цим, звертаючись до своїх підлеглих, він сказав: "Інформуйте людей. Це вам завдання від генерального прокурора", - сказав він.

Пшонка також вимагав від своїх підлеглих більшої кількості вручення підозри у скоєнні злочинів у кримінальних провадженнях, що буде свідчити про розкриття злочинів.

"Ми повинні розуміти, що нас не влаштовує 37% проваджень, за яким висунуто підозри. Таких проваджень має бути абсолютна більшість. Рівень розкриття злочинів впливає на сприйняття суспільством ефективності проведеного реформування кримінального судочинства", - сказав генпрокурор у п'ятницю, виступаючи на нараді працівників прокуратури за участю президента, присвяченій діям норм нового кримінально-процесуального кодексу.

У той же час він відзначив, що українські адвокати не повною мірою користуються правами, наданими їм новим Кримінальним процесуальним кодексом, і через це немає належної змагальності процесу.

"Ми сподіваємося на професійну змагальність в судовому процесі. Замість цього, сьогодні захист, майже 40 тисяч адвокатів, ще неефективно використовують надані їм процесуальні важелі", - сказав генпрокурор.

Пшонка підкреслив, що використання адвокатами не у повній мірі своїх прав "викликає певні непорозуміння в суспільстві і безпідставні нарікання обвинувального ухилу у бік прокурорів і суддів".

"Об'єктивно оцінюючи ситуацію, ми розуміємо, що захисту необхідно набути відповідного досвіду, а органам адвокатського самоврядування прискорити цей процес. Зі свого боку прокурори також повинні підняти рівень змагальності. Процесуальні резерви в цьому напрямі у прокурорів є", - резюмував генпрокурор України.

Нагадаємо, новий Кримінальний процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада 2012 року. !zn

Читайте також:

Пшонка пообіцяв не давати ображати депутатів від опозиції

Новий КПК "за європейськими стандартами" розширив права міліції затримувати людей

Адвокат: Оскарження нового КПК у Конституційному суді не буде ефективним

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі