Провідні країни ЄС не підтримують планування нових санкцій проти Росії: у Bloomberg розповіли деталі

Поділитися
Деякі держави вважають, що Путін стягує війська до наших кордонів не для наступу, а для тактики тиску. 

Не всі країни Євросоюзу підтримують швидку підготовку жорстких обмежень проти Росії на випадок, якщо вона все ж наважиться на вторгнення в Україну. Є ряд держав, які виступають за зосередження на діалозі з Москвою, який повинен передувати обмеженням та іншим покаранням. Як повідомляю Bloomberg, йдеться про Німеччину, Францію, Італію та Іспанію. 

Інші країни-члени блоку переконані, що риторика про можливе введення жорстких обмежень допомагає стримати російського президента Владіміра Путіна від вторгнення в Україну. 

"Ми хочемо використовувати режим запобігання, тобто роботу дипломатії, спробувати вивчити різні сценарії, щоб мати відповідь для кожного з них, і дати зрозуміти, що відповідь буде у разі застосування будь-якого зі сценаріїв", — сказав високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.

Останніми днями з Путіним вже мали розмови низка світових лідерів: президенти США Джо Байден, Франції Еммануель Макрон, а також новообраний канцлер Німеччини Олаф Шольц. Усі вони попередили господаря Кремля, що Захід готовий відреагувати на вторгнення потужними економічними обмеженнями.

Джерела ЗМІ зазначають, що покарання можуть полягати у відстороненні великих банків РФ від західної системи фінансування та невведення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Посли країн Східної Європи, Нідерландів та Скандинавських країн хочуть, аби з ними якнайшвидше обговорили ймовірні обмеження. Проте у ФРН не підтримують таких підхід, який, на думку Берліна, може не залишити важелів для впливу на РФ, якщо цей документ отримають ЗМІ. 

Інші інсайдери ЗМІ зазначають, що Німеччина разом з країнами-однодумцями вважає, що ефективніше буде чекати, коли Путін сам зрушить з місця, ніж завчасно показати свої варіанти відповіді на агресію Кремля. Там підкреслили, що якщо Москва все ж наважиться на вторгнення - заходи реагування ЄС, звісно, будуть болісними, проте там не впевнені, що їх потрібно розробляти саме зараз, позаяк справжні наміри російського президента нікому не відомі. 

Є й ті країни ЄС, які думають, що Путін стягує війська до кордонів України не для вторгнення, а для тактики тиску. 

Нагадаємо, видання СNN писало, що США вводитимуться санкції проти Росії в разі її вторгнення в Україну у декілька раундів, енергетичні – в останню чергу. 

Детальніше про шантаж Кремля, пріоритети Вашингтона та інтереси Пекіна у протистоянні Москви з колективним Заходом читайте у статті Сергія Корсунського "Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні".

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх її учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі