Українські працівники прокуратури, які не пройдуть конкурсний відбір, будуть звільнені зі служби.
Про це в інтерв'ю DT.UA сказалзамгенпрокурора України Давид Сакварелідзе, призначений на цю посаду в лютому 2015 року.
За його словами, конкурс буде відкритим. "На роботі залишаться ті, хто отримає більше очок у двоетапному конкурсі. Перший етап - професійне тестування, другий - тест на загальні знання та навички. У професійних тестах близько п'яти тисяч запитань, на близько ста кандидати відповідатимуть. А керівників 178 місцевих прокуратур набиратимуть тільки через відкритий конкурс, у якому зможуть узяти участь і ті, хто в прокуратурі взагалі жодного дня не працював", - розповів Сакварелідзе.
"Нам потрібні фахівці, і я вже оголосив про їхній набір: з питань управління кадрами, бізнес-аналітики і нові слідчі в Генеральну інспекцію", - сказав заступник глави ГПУ, зазначивши, що це буде щось на зразок відділу внутрішніх розслідувань.
Також, за його словами, в ГПУ створюється департамент реформ. "Загалом, по системі професійних і чесних людей близько 30%. На них ми й спиратимемося", - сказав заступник глави ГПУ. За його словами, якщо людина потрапляє в прокуратуру через відкриті процедури і змагальний принцип, то це "дає більше гарантій, що він чесний".
"Правильна оцінка і правильні стандарти для набору, і потім підвищення по кар'єрних сходах - це те, що потрібно цій системі в першу чергу. Зачистити систему хірургічно, прибрати одних і призначити інших - звичайно, можна, але в даній ситуації це не принесе результату", - сказав Сакварелідзе.
Він нагадав, що зараз в системі прокуратури України працює близько 19 тисяч осіб, і на даному етапі "було б оптимально дійти до 10 тисяч", паралельно впровадивши сучасні методи роботи.
"Ще я називаю це очищенням або самоочищенням. У прокуратурі корупція - це, насамперед, конкретні люди. Ось від них ми повинні очиститися", - сказав Сакварелідзе.
Крім того, він повідомив про плани підвищити зарплати працівникам прокуратури одночасно з скороченням кількості прокурорів і слідчих.
"Взагалі, я вкрай зацікавлений у тому, щоб добитися зростання зарплат, бо моя власна становить 6 тис. грн, я живу за рахунок своїх попередніх заощаджень. Але довго працювати за низьку зарплату не зможе ніхто. У Грузії ми побудували таку систему матеріальної мотивації, коли слідчий, що розкрив справу на мільйони доларів, міг отримати бонус на кілька тисяч. Чому б таку ж систему не створити в Україні?" - поділився планами Сакварелідзе.
Щодо термінів, то, за словами чиновника, якщо дію закону про прокуратуру не відтермінують, то нові місцеві прокурори будуть в серпні. "Інші головні процеси займуть пару років", - спрогнозував Сакварелідзе.
Читайте повністю інтерв'ю Андрія Чернікова з Давидом Сакварелідзе: "Можете вважати публічні арешти показухою, я їх називаю справедливістю".