Прокурорів "прорідять" на двоетапному конкурсі, і тим, хто залишиться, підвищать зарплату

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Прокурорів Систему прокуратури реформують
Перші результати реформ можуть бути вже до кінця літа, але на глибоке реформування, за словами Давида Сакварелідзе, підуть роки.

Українські працівники прокуратури, які не пройдуть конкурсний відбір, будуть звільнені зі служби.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказалзамгенпрокурора України Давид Сакварелідзе, призначений на цю посаду в лютому 2015 року.

За його словами, конкурс буде відкритим. "На роботі залишаться ті, хто отримає більше очок у двоетапному конкурсі. Перший етап - професійне тестування, другий - тест на загальні знання та навички. У професійних тестах близько п'яти тисяч запитань, на близько ста кандидати відповідатимуть. А керівників 178 місцевих прокуратур набиратимуть тільки через відкритий конкурс, у якому зможуть узяти участь і ті, хто в прокуратурі взагалі жодного дня не працював", - розповів Сакварелідзе.

Читайте також: Особливий статус не буде поширюватися на захоплені бойовиками після 19 вересня території - РНБО

"Нам потрібні фахівці, і я вже оголосив про їхній набір: з питань управління кадрами, бізнес-аналітики і нові слідчі в Генеральну інспекцію", - сказав заступник глави ГПУ, зазначивши, що це буде щось на зразок відділу внутрішніх розслідувань.

Також, за його словами, в ГПУ створюється департамент реформ. "Загалом, по системі професійних і чесних людей близько 30%. На них ми й спиратимемося", - сказав заступник глави ГПУ. За його словами, якщо людина потрапляє в прокуратуру через відкриті процедури і змагальний принцип, то це "дає більше гарантій, що він чесний".

"Правильна оцінка і правильні стандарти для набору, і потім підвищення по кар'єрних сходах - це те, що потрібно цій системі в першу чергу. Зачистити систему хірургічно, прибрати одних і призначити інших - звичайно, можна, але в даній ситуації це не принесе результату", - сказав Сакварелідзе.

Він нагадав, що зараз в системі прокуратури України працює близько 19 тисяч осіб, і на даному етапі "було б оптимально дійти до 10 тисяч", паралельно впровадивши сучасні методи роботи.

"Ще я називаю це очищенням або самоочищенням. У прокуратурі корупція - це, насамперед, конкретні люди. Ось від них ми повинні очиститися", - сказав Сакварелідзе.

Крім того, він повідомив про плани підвищити зарплати працівникам прокуратури одночасно з скороченням кількості прокурорів і слідчих.

"Взагалі, я вкрай зацікавлений у тому, щоб добитися зростання зарплат, бо моя власна становить 6 тис. грн, я живу за рахунок своїх попередніх заощаджень. Але довго працювати за низьку зарплату не зможе ніхто. У Грузії ми побудували таку систему матеріальної мотивації, коли слідчий, що розкрив справу на мільйони доларів, міг отримати бонус на кілька тисяч. Чому б таку ж систему не створити в Україні?" - поділився планами Сакварелідзе.

Щодо термінів, то, за словами чиновника, якщо дію закону про прокуратуру не відтермінують, то нові місцеві прокурори будуть в серпні. "Інші головні процеси займуть пару років", - спрогнозував Сакварелідзе.

Читайте повністю інтерв'ю Андрія Чернікова з Давидом Сакварелідзе: "Можете вважати публічні арешти показухою, я їх називаю справедливістю".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі