Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провела засідання, але вдруге не змогла формально затвердити переможця конкурсу Олександра Клименка, про це повідомляє ЦПК.
Конкурс, який триває вже 15 місяців, доповнився новим епізодом. Переможець конкурсу — детектив НАБУ Олександр Клименко звернувся письмово до голови комісії Катерини Коваль, інформуючи її та всіх членів про те, що напередодні йому надійшов дзвінок із Офісу генпрокурора про проведення щодо нього повторної спецперевірки. Крім того, в ОГП заявляли про нібито відсутність кількох документів у особистій справі Клименка, при тому, що їх було подано здобувачем ще на початку конкурсу.
Олександр Клименко звернувся до конкурсної комісії з проханням пояснити правові підстави такої спецперевірки. З тим самим питанням він звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідь НАЗК була чіткою: "Правових підстав для повторного надання згоди з метою проведення спеціальної перевірки особою, яка претендує на адміністративну посаду у Спеціальній антикорупційній прокуратурі, та проведення повторної спеціальної перевірки, немає".
За повідомленням голови правління ЦПК Віталія Шабуніна, голова комісії Коваль у рамках сьогоднішнього засідання прямо заявляла про наявність у розпорядженні комісії всіх цих документів, сказавши, що комісія отримала результати спецперевірок усіх претендентів на посаду.
"Спочатку Банкова руками контрольованих членів комісії грала на проведення повторної спецперевірки щодо переможця конкурсу. Коли цей сценарій не пройшов, голова комісії Коваль зачитала проект рішення комісії, написаний таким чином, що фактично призначення керівника САП стає неможливим. Адже Коваль отримала можливість не подавати на призначення Клименка, доки вона не отримає повторно документи, які в неї й так уже є”, — прокоментував ситуацію Шабунін.
У результаті комісія голосувала за три різні проекти рішень: два з них без проблем дозволяли закінчити процедуру призначення керівника САП, однак, члени комісії контрольовані Банковою, відмовилися за них голосувати. Третій проект рішення, запропонований головою комісії Катериною Коваль, не підтримали вже незалежні експерти, які попереджали про це заздалегідь.
"Ви добре знаєте, що не отримаєте ці довідки від Офісу генпрокурора. Ви зачитали лист НАЗК, який не хотіли зачитувати, бо добре знаєте, що в ньому. Зараз знову посилаєтеся на нову спецперевірку, але там є частина, яка ніколи не дозволить зробити представлення про кандидатів в ОГП. Ви вже місяць тому отримали всі підтвердження від ОГП”, — заявив член комісії Драго Кос, звертаючись до голови комісії Катерини Коваль.
Нагадаємо, конкурс на керівника САП триває вже 15 місяців. Серед двох фіналістів конкурсу переможцем став детектив НАБУ Олександр Клименко, який розслідував справу щодо Олега Татарова. Проте у вівторок, 21 грудня, контрольовані члени комісії відмовилися голосувати за формальне затвердження результатів, затягуючи призначення Клименка переможцем.
Оперативний, чесний та прозорий конкурс в САП президент Володимир Зеленський обіцяв американському лідеру Джо Байдену на зустрічі 1 вересня.
8 листопада Україна підписала Меморандум із Міжнародним валютним фондом, одним із закріплених у документі зобов'язань стало обрання до кінця місяця нового глави САП.
Жодне з цих зобов'язань досі не виконане, конкурс зірвано людьми президента за вказівкою з Офісу президента.
На Банковій керівником САП хочуть бачити саме Синюка, а не Клименко, який керував слідством щодо підозрюваного у корупції заступника голови ОПУ Олега Татарова. Конкурс із обрання голови прокуратури неодноразово блокували, зокрема, через брак кворуму — лояльні до Офісу президента члени комісії не приходили на засідання.