Приєднання до іншої газотранспортної системи не вирішить газову проблему України — МЗС Польщі

Поділитися
Приєднання до іншої газотранспортної системи не вирішить газову проблему України — МЗС Польщі © nord-stream2.com
Потрібно шукати альтернативні рішення. 

Інтеграція України у європейську газотранспортну систему не вирішить питання залежності нашої держави від Росії повною мірою. В цьому переконаний міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау, передає wnp.pl.

Він нагадав, що польська сторона ще на початку будівництва газопроводу "Північний потік-2" заявляла, що проти реалізації цього проекту. 

"Для нас зараз надзвичайно важливо те, що завершення цього проекту створює дефіцит безпеки в нашій частині Європи. З точки зору України, це навіть не дефіцит безпеки, а вакуум безпеки", - зазначив Рау.

На його думку, навіть якщо Україна під'єднається до нової системи газогону, це не вирішить газову проблему. 

"Єдине рішення - це створити аналогічне рішення для України, куди газ буде поставлятися з іншого джерела, а не з Росії... Треба шукати інші джерела газу для України та інфраструктурні рішення, які забезпечили б цій країні безпеку", - додав Рау.

Альтернативне рішення цієї проблеми в інтерв'ю ZN.UA запропонувала пані посол Німеччини Анка Фельдгузен. Вона розповіла, що у Берліні планують взагалі відмовитися від вуглецевих джерел енергії до 2045 року. За словами посла, Україна вже є одним з пілотних партнерів Німеччини для транзиту водню в Європу. 

Нагадаємо, що наразі між США та Німеччиною тривають переговори щодо реалізації газопроводу "Північний потік-2". За словами глави німецького МЗС Гайко Мааса, сторони хочуть знайти необхідне рішення до серпня.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба на зустрічі з держсекретарем Міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреасом Файхтом заявив, що "Північний потік-2" розколює союзників.

При цьому в "Нафтогазі" вважають, що реалізацію проєкту "Північний потік-2" потрібно зупинити, адже саме можливість транзиту газу через Україну стримує Кремль від ескалації конфлікту в Донбасі.

Докладніше про перспективи України в разі запуску труби читайте в статті Юрія Ніколова і Олени Поканевич "Як посилити позиції України в ситуації з "Північним потоком-2".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі