Президентка Естонії пояснила, чого Україні не вистачає для вступу в НАТО

Поділитися
Президентка Естонії пояснила, чого Україні не вистачає для вступу в НАТО Президентка Естонії Керсті Кальюлайд і президент України Володимир Зеленський © Офіс президента
Вступ України до НАТО підтримує вже майже половина українців.

Україні для вступу в НАТО не вистачає контролю над всією своєю територією, заявила президентка Естонії Керсті Кальюлайд в інтерв’ю «Європейській правді».  

«Потрібне рішення конфлікту. Сподіваюся, через переговори», — сказала Кальюлайд.    

Вона підкреслила, що Естонія підтримує план дій щодо членства в НАТО для України і її зближення з Альянсом. 

Також у цьому інтерв'ю президентка Естонії говорила, що Україні, Грузії та Молдові для вступу в ЄС може знадобитися 20 років роботи.

Станом на грудень 2020 року вступ України до НАТО підтримували 42% українців.

У березні 2021 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час зустрічі з заступником генсека НАТО Мірчею Джоане в штаб-квартирі Альянсу заявив, що Україна розраховує отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у найближчій перспективі.

За словами третього президента України Віктора Ющенка, Україна могла отримати План дій щодо членства в НАТО ще в 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті, проте цього не сталося через позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і експрезидента Франції Ніколя Саркозі. 

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі