Україні знадобиться ще 20 років роботи, щоб бути готовою до вступу у Європейський Союз, вважає президентка Естонії Керсті Кальюлайд. Свою чергою Євросоюзу варто було б бути сміливішим у питанні розширення, наголошує Кальюлайд в інтерв’ю «Європейській правді».
«Я би хотіла, щоби Євросоюз був сміливішим у питанні розширення. Потрібне якесь рішення для Східних партнерів: чи ми пропонуємо їм повноцінне членство, чи створюємо новий формат для трьох держав, які мають амбіції (України, Молдови, Грузії - ред.)», - наголошує президентка Естонії.
За словами Кальюлайд, вона є прихильницею саме варіанту із розширенням ЄС на схід, але це забере дуже багато часу.
«Вступ до ЄС має купу умов. І, відверто, жодна з ваших держав не виконує критерії членства. Вам знадобиться 20 років роботи, доки ви дійдете до цієї готовності. (…) Ви не підходите під вимоги членства в ЄС!», - наголосила Кальюлайд.
Як приклад неготовності вона навела проблеми у судовій сфері. І Україні, і Молдова, і Грузія «мають проблеми з судами», наголосила президентка Естонії.
На її думку, допомогти усім трьом країнам на євроінтеграційному шляху міг би певний проміжний етап, а їхні економіки вже й зараз інтегруються з економікою ЄС.
«Ми готові допомагати цим змінам, але роботу виконувати вам. І це важка робота», - підкреслила президентка Естонії.
Нагадаємо, 5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.
Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.