Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що позиція Німеччини щодо постачання зброї Україні залишається незмінною, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Зовнішня політика означає, що ми маємо чітку позицію. Тому те, що було сказано кілька місяців тому, незмінне. Це не залежить від того, куди я їду, оскільки позиція уряду Німеччини щодо постачань зброї, враховуючи відповідну політику експорту зброї, відома, і це закріплено також у нашій історії", -наголосила Бербок під час спільної пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою.
За словами Бербок, Німеччина робитиме все для того, щоб не допустити подальшої ескалації цієї кризи.
"Щодо нашої історичної відповідальності, я хотіла б сказати. Німецький внесок щодо підтримки безпеки України є досить широким, багатостороннім. У минулому ми підтримували Україну в плані лікування українських військових у Німеччині, Берліні. Ми допомогли встановити військовий пересувний лазарет", - пікдреслила міністерка.
Бербок також зазначила, що є одностайна підтримка з боку ЄС, НАТО, "Великої сімки", що деескалація ситуації в Україні матиме високу ціну для Кремля, зокрема, економічну , політичну та практичну.
Глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що діалог України та Німеччини щодо постачання зброї для захисту територіальної цілісності продовжиться.
Нагадаємо, Німеччина скористалася своїм правом вето та заблокувала передачу Україні протидронових гвинтівок, куплених через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA). Ішлося про великокаліберні снайперські гвинтівки Barrett M82 (90 шт.) і комплекси протидії дронам EDM4S-UA (20 шт.). Німецький Bild писав, що до блокування постачання може бути причетна особисто Меркель.
Українська сторона порушувала це питання навіть під час останнього візиту Меркель до Києва, але проблему вирішено не було, розповів Мельник в інтерв'ю ZN.UA. Посольство продовжуватиме переконувати німців, що ця зброя не для провокацій, а для стримування агресії і порятунку життя.
Чого чекати нашій країні в еру «після Меркель», читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із послом України у ФРН Андрієм Мельником: