Потрібно вимагати дострокового ухвалення пакету санкцій, про які говорив Байден – Гройсман

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Публічна активність Росії свідчить про відсутність домовленостей зі США за спиною України.

Останніми місяцями щільність переговорів і заяв Росії та США на тлі ескалації біля кордонів України суттєво зросла. Для «розрядки» ситуації Заходу, можливо, доведеться піти на поступки Владіміру Путіну (чого російський лідер і домагався, нагнітаючи ескалацію).

Складається враження, що Україну знову активно заштовхують у Мінський процес, хоча виконання політичної частини домовленостей знищить країну. Також наприкінці минулого тижня російське МЗС опублікувало «рибу» договору щодо гарантій безпеки, в якому окреслило бажання Кремля – Україну без НАТО.

Що має робити влада і конкретно президент Володимир Зеленський, щоб захистити національні інтереси, ZN.UA запитало в колишнього прем'єр-міністра України, лідера «Української стратегії» Володимира Гройсмана під час його інтерв'ю виданню.

«Продовжував би консолідувати західних партнерів і, можливо, вимагав дострокового прийняття пакету санкцій, про які говорив Байден. З їх подальшим автоматичним включенням у разі гострої потреби», - наголошує Гройсман у розмові з редакторкою відділу політики Інною Ведерніковою.

На думку політика, сама поява російських пропозицій у публічному просторі підтверджує, що жодних домовленостей за спиною України не відбулося.

«Британський прем'єр Борис Джонсон днями заявив, що напад Росії на Україну буде трагедією світового масштабу. Щодо телефонної розмови американського та російського президентів, то давайте не забуватимемо, що це насамперед двосторонні контакти країн. І лише потім – інтереси третьої. Так влаштовано дипломатію», - додає співрозмовник.

Питання в іншому: щоб ключове для України рішення не ухвалили за нас. Але президент США Джо Байден досі не давав жодних підстав, щоб підозрювати його в цьому, уточнює Гройсман.

Проте Сполучені Штати досі не запровадили жорстких санкцій, які б поклали край реалізації російського проєкту «Північний потік-2», парує журналістка.

«Я знайомий із президентом Америки і маю думку про нього, що виключає порожні шаблонні фрази заради фрази. Це дуже сильна та досвідчена людина з цінностями. Мені важко судити про президента Франції (Емануеля) Макрона – я з ним особисто не спілкувався. Я хоч і знаю нового канцлера Німеччини Олафа Шольца, але як віце-канцлера. Яку політику щодо України зараз вестиме його кабінет, сказати складно. Але за позицію Байдена я спокійний», - наголошує політик.

Як бути з газовою кризою та олігархами? Звідки брати гроші наступної зими і чи переживемо ми цю? Чому Порошенко не підтримував децентралізацію та навіщо «слуги народу» хочуть знищити реформу на фініші? Чи потрібні закон про президента та нова Конституція? Як Гройсман давав раду російським «кротам» у владі  й що думає щодо оголошеної вчора п'ятому президенту підозри у держзраді? Навіщо експрем'єр ходив на день народження до Шустера, де був Ахметов, і чи це впливає на гаманець його партії? Чи склався консенсус еліт проти Зеленського та чи будуть дострокові парламентські вибори? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв'ю Інни Ведернікової із Володимиром Гройсманом «Ми лише на старті кризи» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі