Посол ЄС назвав життєво важливим прийняття "антиколомойського" закону

Поділитися
Посол ЄС назвав життєво важливим прийняття "антиколомойського" закону © Wikimedia commons
За документ проголосували 270 народних депутатів.

Європейський союз вітає прийняття Верховною Радою законопроєкту про банківське врегулювання ("антиколомойський закон), заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. Дипломат зазначив життєво важливу міру для захисту державних фінансів України та українських платників податків.

"ЄС вітає прийняття Верховною Радою законопроєкту щодо банківського врегулювання. Життєво важлива міра для захисту державних фінансів України та українських платників податків. За економічну стабільність, справедливість, верховенство права, триваючу фінансову допомогу МВФ і ЄС", - твітнув Маасікас в середу.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні в середу прийняла законопроєкт про банки, необхідний для затвердження нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ). За відповідний законопроєкт № 2571-д "Про внесення змін до законів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" у другому читанні і в цілому проголосували 270 народних депутатів.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла законопроєкт №2571-п "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". За проєкт закону, відомий так само як "антиколомойський" проголосували 270 депутатів.

Документ передбачає заборону на повернення націоналізованого банку колишнім власникам. Натомість вони можуть через суд домагатися одержання компенсації. Для цього потрібно довести незаконність рішення НБУ щодо націоналізації, а потім довести наявність збитків.

Розміри збитків визначаються на підставі капіталу банку з урахуванням якості його активів і обсягів погашення банком зобов'язань перед кредиторами. Безпосередньо, розмір завданих збитків визначає міжнародний аудитор. Навіть якщо він визнає, що вимога компенсації обґрунтована, це все одно не може бути приводом для скасування й оскарження вже прийнятого рішення НБУ.

При цьому ухвалення цього закону має вибити підстави для позову про неправомірність націоналізації "Приватбанку", який зараз розглядають у суді.

Водночас законопроєкт не змінює виведення банків із ринку. Підставами для цього, як і раніше будуть зменшення капіталу, втрата ліквідності банком, неможливість повертати гроші вкладника.

Читайте також: "Слузі народу" знову не вистачило голосів: як фракції голосували за "антиколомойський" закон

Без прийняття цього закону Україна не змогла б продовжити переговори щодо нової короткострокової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль впевнений, що перший транш Україна отримає вже до кінця травня 2020 року. За його словами, сьогодні Україна перебуває на етапі, "близькому до підписання меморандуму".

Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі