Посол США назвав питанням принципу "справу Тимошенко" для Вашингтона

Поділитися
Посол США назвав питанням принципу Джеффрі Пайєтт
У Вашингтоні впевнені, що вибіркове правосуддя, прикладом якого є переслідування екс-голови Кабміну за дії, здійснені нею офіційно, не йде на користь стратегічному розвитку української демократії, яка є наріжним каменем стратегічного партнерства США та України.

Посол США в Україні 3 заявив, що Вашингтон як і раніше стурбований практикою вибіркового правосуддя в Україні, що негативно позначається на розвитку української демократії.

Для США "справа Тимошенко" - це питання не персоналії, а питання принципу. Нас турбує сам факт вибіркового переслідування колишнього глави уряду за дії, здійснені нею офіційно. Такого роду вибіркове переслідування не йде на користь стратегічному розвитку української демократії, яка і є наріжним каменем нашого стратегічного партнерства", - підкреслив американський посол.

У той же час, він висловив надію на успішність місії Європейського парламенту (ЄП) у складі екс-президента Польщі 3 та екс-президента ЄП Пета Кокса і усунення в Україні практики вибіркового правосуддя.

"Ми цілком підтримуємо місію Кокса-Кваснєвського та сподіваємося на її успіх. В даний момент це головний канал комунікації з українським урядом з цього питання. Ми сподіваємося, що такий формат співпраці буде успішним", - сказав він.

Що стосується 3. "Ми будемо і надалі працювати над цим питанням разом з європейськими колегами для того, щоб здійснити візит тоді, коли це буде найбільш корисно з точки зору американських і європейських інтересів у контексті сприяння успішному підписанню Угоди про асоціацію з ЄС, а також зміцнення інституційних зв'язків України з Європою", - резюмував він.

Раніше посол США заявив, що Україна має високі шанси підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді. "Абсолютно. Думаю, в України дуже хороші шанси. Я кажу це, ґрунтуючись на тому, що я чув від української влади та європейської сторони. Всі хочуть зробити це", - зазначив він.

Саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торговки, пройде 28-29 листопада у Вільнюсі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ. !zn

Читайте також:

Посол США має намір обговорити з Тимошенко євроінтеграцію України

Посол США в Україні впевнений, що угода про асоціацію збереже зв'язки Києва і Москви

Обама сподівається на співпрацю з Україною на шляху її євроінтеграційних прагнень

США заявили про свою рішучу підтримку європрагнень України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі