Київ і Брюссель проаналізували прогрес з виконання Україною умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію - просування вперед є, але ЄС очікує побачити конкретні елементи прогресу вже в найближчі тижні.
Про це у вівторок, 27 серпня, в Брюсселі за підсумками переговорів з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Клюєвим заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
"Я вітаю зокрема прогрес, досягнутий у підготовці реформ щодо функціонування Генеральної прокуратури у відповідність з європейськими стандартами, а також те, що законопроект був переданий у Венеціанську комісію для оцінки. Також ціную ініціативу Міністерства юстиції з організації серії "круглих столів" на тему виборчого законодавства. Водночас Європейський Союз очікує побачити конкретні елементи прогресу в найближчі тижні", - заявив він.
За словами європейського комісара, пройшла зустріч мала суто технічний характер і надала можливість оцінити сторонам прогрес і залишаються проблеми.
Фюле звернувся до Клюєва з тим, що "рішучі дії і відчутний прогрес за всіма умовами, які були встановлені грудневими висновками Ради ЄС, повинні бути виконані".
Крім того, за його словами, сторони обговорювали рішення залишається проблеми виборчого правосуддя в Україні, а також подальше реформування судової системи, питання поліпшення виборчого законодавства, повторних виборів у 5 одномандатних округах, встановлення чітких правил рівного доступу до ЗМІ під час виборчої кампанії, а також необхідність покращення бізнес-клімату.
Фюле знову висловив стурбованість Брюсселя у зв'язку із заходами, які були вжиті Україною у сфері торгівлі, зокрема вказавши на недавнє прийняття закону про утилізаційний збір.
У цьому зв'язку єврокомісар висловив переконання, що дані питання будуть вирішені швидко і відповідно до правил Світової організації торгівлі".
Переговори тривали на 2 години довше запланованого часу.
Нагадаємо, що в грудні 2012 року Європейський Союз висловив свої очікування щодо розвитку України в трьох основних площинах: у виборчій сфері, в судовій сфері, зокрема щодо вирішення проблеми виборчого правосуддя, і в області реформ, визначених спільно узгодженого Порядку денного асоціації. !zn
Читайте також:
Кетрін Ештон про асоціацію з ЄС: Європа не може втратити Україну
Єврокомісія розцінює асоціацію України з ЄС як "далекосяжну угоду нового покоління"
"Батьківщина" чекає від влади вирішення питання Тимошенко до кінця вересня
Обама сподівається на співпрацю з Україною на шляху її євроінтеграційних прагнень