Новий посол США в Україні Джеффрі Пайетт хоче відвідати ув'язнену екс-прем'єра України Юлію Тимошенко в харківській лікарні, щоб дізнатися її думку щодо євроінтеграції України та стан справ з демократією.
"Звичайно, я б хотів зробити те, що вже зробив посол Теффт, який разом з європейським колегою їздив у Харків і зміг зустрітися з пані Тимошенко. Я зацікавлений зробити це також, щоб почути її думку про європейський вибір України, її погляди на українську демократію. Справа Тимошенко важлива, оскільки йдеться про питання вибірного правосуддя, це для США питання не особистості, а принципу", - сказав посол в інтерв'ю телеканалу "Україна".
Пайетт висловив надію, що український уряд разом з європейськими дипломатами "розв'яжуть цю проблему", в якій є складні правові питання.
Він розповів, що вже зустрівся з лідерами партії "Батьківщина". Одне з його головних вражень від зустрічі - розуміння того, наскільки влада і опозиція єдині в своєму європейському прагненні. "Це важливий консенсус серед українських політичних лідерів на сьогодні про важливості європейського вибору України, про важливість успішного Вільнюського саміту і про важливість продовження руху України шляхом перетворення в сучасну успішну європейську демократію", - сказав Пайетт.
Відповідаючи на питання, якою буде позиція США щодо виборів президента України у 2015 році, якщо серед кандидатів не буде Тимошенко, Пайетт сказав: "До виборів 2015 ще досить далеко. Тому я думаю рано висловлювати здогадки про конкретних кандидатів і конкретні результати. Але я зауважу, що для Сполучених Штатів українська демократія - наріжний камінь нашого двостороннього стратегічного партнерства".
Він зазначив, що у США є великі очікування і надії на вибори-2015 в частині демократичності їхнього проведення. Посол сподівається, що вибори-2015 стануть ще більш демократичними, ніж вибори-2012 і 2010 року, на яких переміг Віктор Янукович. "Ми дуже сподіваємося, що на виборах 2015 року український народ зможе досягнути тих високих стандартів, які для себе встановив. І це один з моїх головних пріоритетів. Я буду інтенсивно працювати протягом місяців, років, щоб сприяти роботі українських неурядових організацій, українського громадянського суспільства на користь такого результату. Але робити прогнози щодо конкретних особистостей на цьому етапі зарано", - сказав Пайетт.
Нагадаємо: Пайетт прийняв присягу на посаді посла Сполучених Штатів Америки в Україні 31 липня. Він є кар'єрним дипломатом, спеціалістом у справах Південної і Середньої Азії. Раніше працював заступником посла США в Індії, генеральним консулом в Гонконзі, віце-консулом в Гондурасі.
Попередній посол, Джон Теффт, обіймав цю посаду з листопада 2009 року і термін його служби завершився.
На посаді посла Пайетт уже встиг заявити, що Україна має високі шанси підписати угоду про асоціацію з ЄС, однак є важливі рішення, які українська влада повинна вжити. Зокрема, має бути вирішене питання вибірного правосуддя і питання Тимошенко. !zn
Читайте також:
Німеччина і Франція в День Незалежності нагадали Україні про євроінтеграцію
Тимошенко в День Незалежності закликала українців довести, що вони гідні бути в ЄС
Єврокомісар Фюле наступного тижня обговорить майбутнє угоди про асоціацію з Клюєвим і Кличко