Призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є технічно найпростішим у переліку вимог, які Україна отримала для подальшого руху шляхом євроінтеграції, вважає голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
У Брюсселі чекають на подальші кроки української влади, адже конкурс завершився у грудні минулого року. Фактично комісія має затвердити власні ж результаті, однак процес гальмується через брак політичної волі.
«Ще в грудні завершила роботу комісія з призначення САП. Тож дійсно, якщо запитати мене, що технічно найпростіше з цього списку, то це точно має бути цей пункт. Чекаємо на подальші кроки української влади», - цитує євродипломата «Інтерфакс-Україна».
Маасікас не став відповідати на запитання про те, наскільки критичним є призначення керівника САП для подальшої підтримки нашої країни Єврсоюзом.
«Я не хочу встановлювати зв'язок між допомогою ЄС та конкретними кроками. Ми не хочемо і не повинні діяти з нашими українськими колегами так, що «якщо ви цього не зробите – цієї допомоги не буде». Ні, це не спосіб нашої співпраці», - наголосив він.
Отримання статусу кандидата в ЄС стало історичною стратегічною перемогою України. Чи варто розраховувати на турборежим та прискорену процедуру при вступі України до ЄС? Коли слід розпочати передвступні переговори? Чого очікувати від Росії? Відповіді на ці питання – в статті Костянтина Єлісєєва «Україна – кандидат в члени Євросоюзу: п’ять речей, які варто знати» у ZN.UA.