Україна може виконати рекомендації ЄС навіть у стані війни – посол ЄС

Поділитися
Україна може виконати рекомендації ЄС навіть у стані війни – посол ЄС © EEFund_Ukraine / Twitter
У ЄС вважають великою довірою до України надання статусу кандидата на вступ.

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас упевнений, що Україна може виконати рекомендації ЄС навіть в умовах війни. Про це він розповів, коментуючи надання Україні статусу кандидата на членство у ЄС.

"Для виконання цих рекомендацій не потрібні історичні інновації. Я дуже пишаюся тим, що на моїх зустрічах зараз після 23 червня з українським керівництвом, міністрами та радниками Зеленського є розуміння терміновості та щире бажання виконати ці рекомендації", - сказав Маасікас, передає "Інтерфакс- Україна”.

Він зазначив, що великим досягненням України є те, що вона змогла зберегти уряд та демократію у країні. А в березні Верховна Рада збиралася та ухвалювала закони, що також є позитивним сигналом для ЄС.

Посол звернув увагу на те, що цей список не є вимогами, а рекомендаціями України, які є проявом довіри до країни.

"Якби я розробляв це рішення, то використав би слово віра, що за цими семи напрямками робота триває. Це вияв довіри до України. Ви знаєте, що зазвичай відбувається навпаки, як, до речі, той метод, який був застосований щодо Грузії: спочатку ви робите це, це і це - потім ми розглядаємо статус кандидата. Довіра до України в ЄС поки що настільки висока, що наші лідери змогли ухвалити таке рішення", - зазначив він.

Маасікас зазначив, що все це було б неможливо без Угоди про асоціацію, яка фактично стала поштовхом до Революції гідності, а також спричинила те, що Путін розпочав війну проти України у 2014 році.

"Реалізація угоди за останні 5 років зблизила нас, навчила нас працювати разом, а також допомогла Україні рухатися у напрямку ЄС у кількох областях", - розповів він.

Посол повідомив, що за всіма тими напрямками, які зараз є в рекомендаціях, роботу вже зроблено, справа триває.

"Візьмемо судову реформу. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила два новаторські закони: про Вищу раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію суддів, які фактично передбачають повну перебудову судової системи. Це питання теж близьке мені особисто, я дуже тісно працював з кількома українськими політиками і лідер, щоб досягти цих законів. Реалізація почалася, і тепер її слід завершити. Я дуже пишаюся тим, що Вища рада юстиції дуже швидко відновилася після початку війни, також Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила про поновлення роботи", - наголосив він.

Чому деякі члени Євросоюзу намагалися загальмувати питання набуття Україною статусу країни — кандидата в члени ЄС та протиставити її Західним Балканам? Чи ми є конкурентами з шістьма країнами цього регіону? Читайте про це у статті Володимира Цибульника «Чи посварить євроінтеграція Україну та Західні Балкани?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі