Примітно, що раніше депутати обох політсили відмовилися підписувати постанову про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Міністра називають "зацікавленою особою" у справі Стерненка, а підконтрольні йому поліцейські 15 червня побили активістів, які прийшли під суд підтримати Стерненка.
"Реванш відбувається у нас на очах. Те, що стосується справи Сергія Стерненка, не витримує жодної критики. Тому що насправді йдеться про самозахист. Це – про права людини, про те, як громадянин може захистити сам себе у суді. Сергія хочуть кинути за ґрати тільки за те, що він рятував своє життя", - зазначила депутатка "ЄС" Марія Іонова.
На думку депутатки, наступ на демократію найбільш помітний саме в українських судах. Іонова пов'язує це з поверненням в Україну колишнього заступника голови АП Януковича Андрія Портнова і його "відновленням контролю над українськими судами".
"Ані США, ані НАТО не підтримуватимуть авторитарні режими, команда Володимира Зеленського може втратити підтримку Заходу через на судову гілку влади і лідера опозиції Петра Порошенка", - додала вона.
Іонова також нагадала, що під будівлею суду, де вчора обирали запобіжний захід Стерненку, поліція била людей. Але змовчала про те, що "ЄС" не була серед прихильників відставки Авакова.
Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, говорячи про справу одеського активіста, заявила, що "терор проти патріотів неприпустимий".
"Я хотіла б чітко і ясно заявити позицію команди "Батьківщини" на підтримку Сергія Стерненка. Я вважаю, що терор проти патріотів неприпустимий. Все, що відбувається навколо цього, виглядає ганебно і негідно України", - зазначила політик.
Вона також заявила про "цинізм, який сьогодні панує під гаслами проти політичних репресій". "І тому не треба вистав і спекуляцій на темі патріотизму", - додала вона.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін нагадав, що обидві фракції відмовилися підписувати постанову за відставку Арсена Авакова.
"При цьому обидві фракції відмовилися підписувати постанову про звільнення Авакова, мєнти якого вчора били людей під судом. П-послідовність", - написав він у Faceboook.
Нагадаємо, 15 червня відбулося чергове засідання у справі Сергія Стерненка, під час якого йому обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт на два місяці. За рішенням суду, відбувати його активіст повинен у військовій частині, яка є режимним об'єктом.
Під будівлю Шевченківського райсуду Києва, де проходило засідання, привезли поліцію і Нацгвардію. Правоохоронці затримали кількох активістів, включно з одним із організаторів акції Миколою Виговським. При затриманні правоохоронці застосовували силу.
До затриманих не пустили волонтерів "Червоного Хреста", а в поліції обмежилися заявою про "відсторонення працівників, які били людей".
11 червня СБУ оголосила Сергію Стерненку про підозру в навмисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.
Докладніше про те, хто стоїть за "обвинуваченням" у справі Стерненка і чому підозра активісту, який захищався, може підірвати українське суспільство, читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?".