Посли G7 закликають Україну вчасно провести прозорий конкурс у НАБУ

Поділитися
Посли G7 закликають Україну вчасно провести прозорий конкурс у НАБУ © Facebook/НАБУ
Дипломати нагадали владі про проблемний конкурс з обрання керівника САП, заблокований за вказівкою з Банкової.

Посли «Великої сімки» (G7) закликають українську владу вчасно розпочати підготовку до конкурсу з обрання директора Національного антикорупційного бюро та провести його прозоро й у конкурентний спосіб. Таку думку дипломати озвучили під час зустрічі з чинним директором НАБУ Артемом Ситником.

«Процес відбору нового директора на посаду має бути прозорим, конкурентним і проводитися в такі часові рамки, щоб уникнути ситуації з відсутністю директора», - наголошують посли у Twittter.

Києву також нагадали про проблемний конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заблокований через саботаж роботи комісії представниками Офісу президента України. Дипломати закликають не повторювати помилки під час конкурсу в НАБУ.

«Затримка з обранням нового Спеціального антикорупційного прокурора не повинна повторюватися», - зазначається у повідомленні.

Крім того, посли підтвердили свою стійку відданість підтримці незалежності НАБУ та інших антикорупційних інституцій України.

У травні 2021 року Рада визначила умови проведення конкурсу на посаду директора НАБУ. У «Слузі народу» хочуть запустити конкурс не пізніше січня 2022 року, щоб встигнути до 16 квітня, коли спливають повноваження Артема Ситника.

Чинний директор Бюро має працювати до обрання свого наступника. Призначати і звільняти директора НАБУ має Кабінет міністрів. До конкурсної комісії повинні входити шестеро членів: по три представники від РНБО і Кабміну, водночас мають враховуватися рекомендації західних партнерів України, які надавали допомогу в боротьбі з корупцією. Ситник вважає, що вирішальне право голосу має належати саме міжнародним експертам.

Конституційний суд України в серпні минулого року дійшов висновку, що п'ятий президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, оскільки Бюро належить до органів виконавчої влади.

Під тиском громадськості і західних партнерів Офісу президента довелося відмовитися від спроб негайного звільнення незалежного директора НАБУ та призначення лояльного керівника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі