Послання Порошенка: Миротворці ООН на всій території ОРДЛО, прийняття пенсійної реформи і скасування недоторканності

Відео
Поділитися
Послання Порошенка: Миротворці ООН на всій території ОРДЛО, прийняття пенсійної реформи і скасування недоторканності Порошенко виступив у Раді з щорічним посланням © Сайт президента України
Президент України під час свого щорічного послання Верховній Раді окреслив ключові пріоритети української політики.

Президент Петро Порошенко в четвер, 7 вересня, звернувся до парламенту з щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Про російську інтервенцію в Донбас і в Крим

Петро Порошенко заявив про те, що на поточний момент немає передумов для закінчення російського втручання в окремі райони Донбасу і в Крим. "Головна загроза з боку Росії – на жаль, військова. Поки що немає жодних ознак, щоб Москва готова була відступити з Донбасу або піти з Криму", - сказав президент.

Порошенко підкреслив, що тим часом доказів підготовки Росії до наступальної війни континентального масштабу стає все більше. За словами гаранта, під виглядом "стратегічних командно-штабних навчань" "Захід-2017" не виключається створення нових ударних угрупувань російських військ для вторгнення на територію України.

Президент також нагадав про те, що Україна має намір повертати тимчасово окуповані території тільки політико-дипломатичним шляхом.

"Чому саме політико-дипломатичний шлях є для нас пріоритетним? По-перше, ворог зміцнився на урбанізованій території з мегаполісами з великим міським населенням. Там живуть громадяни України. Ми не можемо і не будемо знищувати своїх громадян так холоднокровно, як російське керівництво діяло в Чечні, інших випадків такої жорсткої "зачистки" я і згадати навіть не можу", - сказав він.

Порошенко вважає, що Росія не піде сама з Криму, а Україна не може її змусити покинути півострів силою. На думку президента, Крим необхідно зробити непідйомним тягарем для РФ: "Але ми можемо створити умови, коли Крим стане для Москви непідйомним тягарем. Так злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. І ми повинні створити всі умови, щоб воно пекло".

Про реінтеграцію Донбасу

Порошенко повідомив про те, що законопроект про реінтеграцію окупованих територій Донецької та Луганської областей практично готовий і найближчим часом буде представлений громадськості та міжнародній спільноті: "Найближчим часом він буде оприлюднений і винесений на обговорення в Україні і серед наших партнерів".

За словами президента, у громадськості буде можливість повноцінно і ретельно обговорити даний законопроект, але вирішальне слово буде за народними депутатами.

Про миротворців ООН в Донбасі

Президент повідомив про те, що українська сторона готова до предметних переговорів з членами Ради безпеки ООН щодо введення на схід України миротворчої місії.

На думку гаранта, ця дискусія повинна включати ряд принципових елементів: по-перше, повноцінна миротворча Місія ООН повинна забезпечити міцний мир в окремих районах Донецької і Луганської областей і повне відновлення територіальної цілісності України; по-друге, місія повинна бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, у тому числі на непідконтрольній ділянці російсько-українського кордону, і по-третє, у миротворчій місії не повинні брати участь представники країни-агресора і сторони конфлікту.

Крім того, ні про яке узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може йти мови. І робота над згаданою ініціативою не може бути підставою для скасування міжнародних санкцій проти Росії.

Про дострокові вибори

Петро Порошенко виступає проти проведення дострокових президентських і парламентських виборів: "Наближення планових голосувань за президента і Верховну Раду робить ще більш нераціональною ідею дострокових виборів. Моя позиція незмінна: все має відбутися у визначені Конституцією терміни".

Чергові парламентські і президентські вибори повинні пройти в Україні у 2019 році.

Про земельну реформу

Президент закликав народних депутатів схвалити земельну реформу хоча б в розумі і в серці. Він нагадав, що українці позбавлені права купувати і продавати землю.

Порошенко запропонував депутатам самим назвати чітку дату старту земельної реформи, додавши, що приватизація і земельний ринок – два кращих способи швидко залучити в Україну інвестиції.

Про пенсійну реформу

Порошенко наполягає на якнайшвидшому прийнятті пенсійної реформи. Гарант розраховує на те, що Верховна Рада прийме законопроект в цілому вже на наступному пленарному тижні (18-24 вересня). На думку глави держави, прийняття реформи сприятиме збільшенню пенсії для значної частини пенсіонерів вже восени цього року.

Про депутатську недоторканність

Порошенко закликав депутатів внести зміни до Конституції, які скасують недоторканність, з введенням в дію з 1 січня 2020 року – "для депутатів нової Ради".

Про членство в ЄС і в НАТО

Петро Порошенко заявляє про те, що Україна вже сьогодні робить все, щоб максимально наблизитися до членства в Євросоюзі та в НАТО. Так, за словами президента, ми вже виконуємо план дій щодо членства в НАТО в односторонньому порядку.

Глава держави також зазначив, що разом з партнерами з НАТО Україна розвиває свою армію відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу, "яких вона, в основному, повинна досягти вже до кінця 2020 року".

Президент заявив також про те, що не виключає проведення відповідного всенародного референдуму: "Я не виключаю, що ініціюю у відповідний час відповідний референдум, щоб продемонструвати волю українського народу. Всім: і нашим друзям, і агресивному сусіду, і всім українським політикам ... Щоб за будь-яких політичних розкладів нікому з них не захотілося ревізувати цей курс і розвернутися".

Про "спрощенку" оподаткування

Порошенко закликав Раду утриматися від перегляду спрощеної системи оподаткування в процесі підготовки проекту держбюджету на 2018 рік.

Порошенко підкреслив, що на плечі середнього класу впало основне навантаження останніх трьох років: "Він (середній клас, - ред.) платить повні енергетичні тарифи, не маючи права на субсидії. Він за ці три роки позбавлений права, і правильно позбавлений оптимізувати податки. Він відчув скорочення платоспроможного попиту і витримав це. І сьогодні йому потрібна наша з вами підтримка".

Про зростання економіки

Петро Порошенко очікує, що в 2020 році зростання українського ВВП становитиме 4%.

"Ми в цьому році прогнозуємо зростання на рівні 1,8%. Очікуємо прискорення зростання економіки до 4% у 2020 році", - заявив президент.

При цьому, він нагадав, що рейтингове агентство Moody's підвищило український кредитний рейтинг. А інші авторитетні агентства "зробили це ще раніше".

Про антикорупціонерів

Порошенко також нагадав Раді про внесений ним у липні законопроект про скасування електронного декларування для громадських організацій, які ведуть боротьбу з корупцією.

"Просив би підтримати його, щоб справа не виглядала так, ніби президент гарний, а депутати - не дуже", - заявив глава держави. Він визнав, що запровадження такого декларування "було нашою спільною помилкою".

Поділитися
Дивіться спецтему: Послання Порошенка до Ради
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі