Виступаючи з посланням до Верховної Ради, президент нагадав, що українці позбавлені права купувати і продавати землю.
"І мільйони людей володіють формально, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися, і ввели абсолютно неконституційний мораторій", - сказав він.
При цьому він зазначив, що як державний діяч при схваленні рішень повинен враховувати громадську думку, яку, зараз, на жаль, сформували популісти.
"Я не збираюся витискувати з Верховної Ради земельну реформу, не буду цього робити. Але прошу схвалити хоча б усно, в розумі, в серці, політичне рішення на її користь, прийняти такі закони, які хоча б знімуть фобії, які врахують всі застереження, визначать мінімальну ціну, але дадуть волю українському селянину", - сказав президент.
Порошенко з посмішкою запропонував депутатам самим назвати чітку дату старту земельної реформи, додавши, що приватизація і земельний ринок – два кращих способу швидко залучити в Україну інвестиції.
Як повідомлялося, 4 квітня МВФ оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі в МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.
Проте вже в липні прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про намір виключити земельну реформу з програми співпраці з МВФ.
За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд доларів через мораторій на продаж земель сільгосппризначення.