Дискусія про миротворців ООН в Донбасі повинна містити низку принципових положень - Порошенко

Поділитися
Дискусія про миротворців ООН в Донбасі повинна містити низку принципових положень - Порошенко Порошенко розповів про те, на яких умовах у Донбасі можуть з'явитися миротворці ООН
Під час переговорів з РБ ООН українська сторона наполягатиме на п'яти ключових тезах.

Українська сторона готова до предметних переговорів з членами Ради безпеки ООН щодо введення на схід України миротворчої місії, повідомив президент України Петро Порошенко, виступаючи зі щорічним посланням у парламенті у четвер, 7 вересня.

На думку гаранта, ця дискусія повинна включати низку принципових елементів.

"По-перше, ми виступаємо за розгортання повноцінної миротворчої Місії ООН в Донбасі. Вона повинна мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію російської військової присутності, а забезпечення міцного миру в окремих районах Донецької і Луганської областей України і повне відновлення територіальної цілісності нашої держави", - підкреслив Порошенко.

Другим пунктом, на думку гаранта, повинно стати розміщення місії ООН на всій тимчасово окупованій території, у тому числі на непідконтрольній Україні ділянці російсько-українського кордону.

"По-третє, згадана місія повинна відповідати керівним принципам здійснення миротворчих операцій ООН, яка апріорі виключає участь у ній представників країни-агресора і сторони конфлікту. По-четверте, про жодне узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може йти мова. По-п'яте, робота над згаданою ініціативою жодним чином не є підставою для скасування існуючих міжнародних санкцій проти Росії. Вони повинні залишатися чинними до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України через виконання Мінських домовленостей", - додав президент.

Нагадаємо, раніше представник президента України у Верховній Раді, народний депутат фракції БПП Ірина Луценко заявила про те, що підготовка проекту закону про реінтеграцію окупованих територій Донбасу практично завершена, обговорюється лише питання введення в регіон миротворчої місії. За її словами, експертами та фахівцями обговорюються різні варіанти формату місії. Миротворці, як зазначила Луценко, повинні стояти на всій окупованій території сходу України, в "сірій зоні" і на неконтрольованій Україною ділянці українсько-російського кордону.

Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКП заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях". У той самий день представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.

У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили про те, що розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону. Крім того, не може бути мови про участь у місії військовослужбовців або громадян країни-агресора, а також отримання згоди підконтрольних Кремлю угруповань ОРДЛО на проведення миротворчої операції.

У середу, 6 вересня, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і голові Ради безпеки ООН письмовий виклад української позиції щодо миротворчого контингенту в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі