Президент України Петро Порошенко нагадав про важливість ефективної протидії української воєнної розвідки операціями російських спецслужб в контексті майбутніх президентських і парламентських виборів. Глава держави підкреслив, що дії Кремля спрямовані на зрив європейської та євроатлантичної інтеграції України, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.
"Наше спільне завдання - співпраця з нашими міжнародними партнерами для своєчасного реагування та мінімізації впливу РФ, в тому числі і на виборчий процес, який повинен відбутися в наступному році", - заявив президент в ході виступу перед військовослужбовцями Головного управління розвідки Міністерства оборони у п'ятницю, 7 вересня, з нагоди 26-річчя спецслужби.
Порошенко вказав на необхідність продовжувати збір доказів військових злочинів росіян та інших порушень міжнародного права путінським режимом, щоб притягнути винних до відповідальності.
"Дуже важлива ця інформація не тільки для військової розвідки, а для того, щоб ми вчасно і ретельно зібрали докази для притягнення країни-агресора до відповідальності в міжнародному суді. Не пробачимо ніколи. Притягнемо тих, хто вбиває українських вояків і українських громадян, до відповідальності", - підкреслив глава держави.
Президент нагадав про необхідність подальшого реформування армії, переходу на стандарти НАТО та поглиблення співробітництва з партнерами України.
У ході виступу Порошенко назвав Збройні сили України головним гарантом незалежності країни.
"Не якісь меморандуми, не які-небудь інші погодження, не політичний клас, а армія. І народ дав належну оцінку українським Збройним силам, поставивши найвищу оцінку своєї довіри саме українському воїну - солдату, офіцеру, генералу. Незважаючи на зусилля "п'ятої колони", яка намагалася з самого початку війни зсередини підірвати довіру до керівництва Збройних сил", - підкреслив президент.
Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок до Конституції, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України в НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують виключити обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.
Раніше Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих 10 років.
Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.
Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.
У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.
Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору"