РНБО схвалила проект закону про нацбезпеки з планами членства України в ЄС і НАТО

Поділитися
РНБО схвалила проект закону про нацбезпеки з планами членства України в ЄС і НАТО Плани членства України в НАТО та ЄС закріплять на законодавчому рівні © president.gov.ua
Згідно з законопроектом, сектор безпеки і оборони України має бути приведений у відповідність зі стандартами НАТО.

Рада національної безпеки і оборони на засіданні в середу, 17 січня, схвалив законопроект "Про національну безпеку України", в якому членство України в НАТО і Європейському Союзі вказані як зовнішньополітичні пріоритети.

У в розробці законопроекту брали експерти з НАТО, США та ЄС, повідомляє прес-служба РНБО.

Одним із завдань реформування сектору національної безпеки і оборони, згідно з законопроектом, є його приведення у відповідність зі стандартами НАТО.

Президент України Петро Порошенко звернув увагу, що документ також передбачає законодавче закріплення планів України на членство у НАТО та Євросоюзі.

"Проект ставить завдання членства України і в Європейському Союзі, й у Північноатлантичному договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави", - заявив президент під час обговорення законопроекту, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент висловив упевненість, що впровадження положень проекту закону сприятиме поглибленню співпраці України з НАТО.

"Закон повинен узагальнити і привести до єдиного знаменника всі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки та оборони країни, об'єднати не тільки базові основи національної безпеки, але й питання демократичного цивільного контролю та основи планування в цих сферах", - зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

За його словами, ухвалення закону Верховною Радою та його імплементація мають стати "важливим елементом в сфері захисту української державності та протидії російської агресії".

Як повідомлялося, у червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

У листопаді 2015 року Порошенко заявив, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу до НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі