Глава держави Петро Порошенко провів переговори із міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, який прибув в Україну слідом за президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером. Сторони обговорили ситуацію в Донбасі та питання будівництва "Північного потоку-2", повідомляє прес-служба Президента.
"Сторони наголосили на важливості якнайскорішого розгортання багатонаціональної операції з підтримання миру під егідою ООН, що створить сприятливу атмосферу для реалізації Мінських домовленостей. Було підтримано ідею розглянути це питання в рамках наступного засідання міністрів закордонних справ країн Нормандського формату", - повідомляють у відомстві. Не обійшли і питання звільнення українських політв'язнів та заручників, стан їх здоров'я, зокрема, Олега Сенцова, Володимира Балуха.
Глава МЗС Гайко Маас, який вперше перебуває в Україні, планує відвідати також Донеччину, щоб особисто ознайомитися з ситуацією, яка склалася внаслідок російської агресії.
"Росія досі залишається джерелом дестабілізації ситуації в Україні, про що свідчить спроба замаху на опозиційного російського журналіста Аркадія Бабченка. Петро Порошенко відзначив, що завдяки вдалій спецоперації вдалося ідентифікувати організаторів злочину", - зазначили в прес-службі.
Нагадав глава української держави німецькому високопосадовцю і про ризики, які несе в собі реалізація "Північного потоку-2", зокрема, для поставок газу в Європу.
"Це дає додаткову політичну перевагу для Росії та формує в агресора уявлення про його повну безкарність", - впевнений Порошекно.
Насамкінеці, сторони обговорили питання підготовки до 20-го саміту Україна-ЄС, який відбудеться у Брюсселі 9 липня.
Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який 29 травня перебував із візитом в Україні, повідомив про готовність ФРН і Євросоюзу й надалі надавати підтримку Україні. При цьому він вказав офіційному Києву на необхідність боротися проти корупції та "агресивного ізоляціоністського націоналізму".
Цього ж дня Рада Європейського Союзу схвалила надання Україні 1 мільярда євро в рамках четвертого пакету макрофінансової допомоги. Кредити надаватимуть на підтримку програми економічної стабілізації та структурних реформ, які доповнюють ресурси, надані МВФ та іншими донорами. В ЄС наголосили, що подальше співробітництво залежатиме від дотримання Україною прав людини, забезпечення демократичних механізмів та верховенства права.