Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр повідомив про готовність ФРН і Євросоюзу й надалі надавати підтримку Україні. При цьому він вказав офіційному Києву на необхідність боротися проти корупції ц "агресивного ізоляціоністського націоналізму".
У ході виступу перед студентами Києво-Могилянської академії у вівторок, 29 травня, Штайнмаєр запевнив, що Німеччина та її партнери в ЄС готові допомагати Україні зміцнювати власну політичну дієздатність і розширювати економічні можливості країни.
"Робимо це через переконання допомогти не лише Україні, але й ЄС, який потребує надійних і міцних партнерах. Ми робимо це й у власних інтересах. Ми робимо це також в інтересах України, і сподіваємося, що ніхто в Україні, жодна з партій не матиме жодної користі з того, якщо заважатиме реалізації необхідних реформ", - підкреслив президент Німеччини.
Він нагадав, що Євросоюз і Міжнародний валютний фонд вважають боротьбу проти корупції однією з ключових умов продовження співпраці з Україною й надання їй фінансової допомоги. Штайнмаєр також заявив про загрозу "агресивного ізоляціоністського націоналізму", з якою, за його словами, стикаються як Україна, так і інші європейські держави.
"Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України і виступаємо проти агресивного ізоляціоністського націоналізму... З обома явищами нам часто доводиться стикатися в Європі. Занадто часто... з обома феноменами доводиться боротися й Україні. Обидва - корупція і націоналізм - по-різному можуть загрожувати тому, що великими жертвами було досягнуто на Майдані", - пояснив президент Німеччини.
Нагадаємо, 29 травня федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прибув до Києва та зустрівся з президентом України Петром Порошенком. У ході зустрічі вони обговорили будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" в Європі, боротьбу з корупцією в Україні, різні аспекти співпраці між країнами, а також спільні зусилля, спрямовані на звільнення українських заручників на окупованих територіях і в Росії.
Цього ж дня Рада Європейського Союзу схвалила надання Україні 1 мільярда євро в рамках четвертого пакету макрофінансової допомоги. Кредити надаватимуть на підтримку програми економічної стабілізації та структурних реформ, які доповнюють ресурси, надані МВФ та іншими донорами.
В ЄС наголосили, що подальше співробітництво залежатиме від дотримання Україною прав людини, забезпечення демократичних механізмів та верховенства права.