Президент Німеччини Франк-Вальтер Штаймаер вважає безпідставними переживання України про втрату статусу країни-транзитера газу після побудови "Північного потоку-2", про це він заявив під час прес-конференції з президентом України Петром Порошенко в Києві, повідомляє "Європейська правда".
"Ви не повинні нас звинувачувати. Якщо ми говоримо про "Північний потік-2", ми говоримо також і про майбутнє і безпеку України", - сказав Штаймаер.
Він зазначив, що Німеччина здійснює зусилля, щоб забезпечити транзит природного газу через Україну після побудови "Північного потоку-2", і для цього йдуть переговори між Німеччиною та Україною, та з ЄС.
"Я сподіваюся, що ці переговори принесуть результати в найближчому майбутньому. Найбільше занепокоєння України, що вона перестане бути транзитером газу в майбутньому, я думаю, що це безпідставне переживання", - заявив президент Німеччини.
Як відомо, з кінця 2019 газотранспортний коридор "Північний потік-2" повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
Противники проекту - в тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС.
Україна і ЄС домовилися про тристоронні газові переговори. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовичем, повідомляє прес-служба Кабміну.
Раніше "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд куб. м в рік, якщо українська сторона доведе "Газпрому" економічну доцільність нового контракту.
Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави.
Коболєв заявив, що пропозиції "Газпрому" для обговорення з НАК "Нафтогаз України" є неприйнятними та є такими, що перебувають за межею фантазії. За словами Коболєва, на даний час переговори тривають.
5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.