Порошенко розповів про динамічний розвиток відносин України та Польщі

Поділитися
Порошенко розповів про динамічний розвиток відносин України та Польщі Попри суперечливі закони, відносини двох країн можуть нормалізуватися, вважає президент © Krzysztof Szczerski / Twitter
Задля розробки дорожньої карти виходу з кризи створено комісії на рівні віце-прем'єрів обох країн.

Відносини України та Польщі розвиваються дуже динамічно, наголошує президент України Петро Порошенко.

"Наші відносини розвиваються дуже динамічно. Ви пам'ятаєте візит президента Дуди (президента Польщі Анджея Дуди –ред.) у Харків. Ми бачилися з ним в Давосі. Я бачився з польським прем'єр-міністром в Мюнхені. Ми створили комісії на рівні віце-прем'єрів щодо розробки дорожньої карти для виходу з цих обставин, які виникли після низки кроків, прийняття Польщею закону (закону про Інститут національної пам'яті – ред.)", - зазначив гарант під час виступу на прес-конференції "Виклики-2018".

На думку Порошенка, політики мають опікуватись майбутнім, а історики – минулим. За умови втілення цієї концепції у життя, у відносинах двох країн все буде добре.

"Ми не потребуємо, щоб нам хтось казав, яких героїв шанувати, а яких ні. Так само ми не будемо диктувати, яких героїв Польщі шанувати чи ні. Я впевнений, що політики мають дивитися в майбутнє, а минуле лишити історикам. Я впевнений, коли ми будемо втілювати цю концепцію, все в нас добре буде з Польщею", - додав він.

Зазначимо, президент Петро Порошенко сьогодні дає першу в цьому році прес-конференцію. Захід проходить у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал", його тема - "Виклики-2018". Конференція триватиме дві години.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів".

Однак після цього він оскаржив деякі положення цього закону в Конституційному суді. Польський голова подав звернення з проханням перевірити на відповідність статті закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів", а також слова "Східна Малопольща".

Закон про Інститут національної пам'яті набирає чинності 1 березня, але він не діятиме до з'ясування спірних моментів Конституційним судом. Голова МЗС Польщі Яцек Чапутович зазначив, що Конституційний суд Польщі може врахувати деякі доводи української сторони щодо закону про Інститут національної пам'яті.

Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі