Як повідомляє прес-служба Президента України, відповідну заяву Порошенко зробив в ході зустрічі з президентом Бундестагу Норбертом Ламмертом в Берліні 30 січня.
Наголошується, що глава української держави поінформував Ламмерта про ситуацію в Донбасі, а також про триваючу гібридну агресію з боку Росії. У цьому контексті учасники відзначили важливість збереження єдності та солідарності для ефективної відповіді на існуючі загрози для миру та безпеки.
Порошенко подякував президенту Бундестагу за його тверду позицію в підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та рішучого невизнання анексії Росією Криму. Співрозмовники також визнали важливість збереження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.
Український президент та голова німецького парламенту окремо наголосили на важливості якнайшвидшого надання українцям безвізового режиму та ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Нагадаємо, в грудні Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932 - 1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу. Постанова №3525 підтримали 233 народних депутатів.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (72%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 14%, не визначились – 14%. Серед респондентів, рідна мова українська, 83% вважають Голодомор геноцидом, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%.
Детальніше про Голодомор 1932-1933 років читайте у статті Сергія Махуна "Голодомор 1932–1933: Як "горіло життя" українських селян" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".