Порошенко анонсував розгляд судової реформи та безвізових законів наступного тижня

Поділитися
Порошенко анонсував розгляд судової реформи та безвізових законів наступного тижня Президент сподівається, що Рада найближчим часом схвалить проект судової реформи © Flickr/Петро Порошенко
Президент також не виключив, що депутати можуть торкнутися питання кадрових змін в Кабміні.

Читайте також: Яценюк запропонував винести на референдум поправки до Конституції

Верховна Рада повинна розглянути проект внесення змін до Конституції (в частині правосуддя), а також ряд законопроектів з безвізового пакету на наступному сесійному тижні. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, яке демонструвалося вечорів у неділю, 24 січня.

"Чого чекає народ на наступному тижні від парламенту? Прийміть, будь ласка, в першому читанні конституційну реформу в частині судової системи. Ніхто далі не збирається миритися з ситуацією, яка у нас є в судовій системі. Ніхто не дозволить далі мати судову недоторканність, демонструвати безвідповідальна поведінка при прийнятті судових рішень", − підкреслив президент. Він також уточнив, що очікує від депутатів прийняття пакету безвізових законів, а також законопроектів, які спрямовані на підвищення військової дисципліни.

Крім того, Порошенко не виключив, що парламентарії можуть розглянути питання кадрових змін у Кабінеті міністрів.

"Депутати можуть, якщо є необхідність, обговорити і внести зміни до складу уряду. Я не збираюся туди втручатися, це компетенція парламентської коаліції", − запевнив глава держави. Він також закликав парламентаріїв відповідально поставитися до питання збереження єдності проєвропейських сил і назвав безвідповідальними спроби розхитати коаліцію.

Напередодні заступник глави парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Ігор Кононенко не виключив, що Верховна Рада може розглянути судову реформу 28 січня.

Читайте також: Яценюк запропонував винести на референдум поправки до Конституції

У п'ятницю, 22 січня, КСУ визнав законопроект про судову реформу, що не суперечить Конституції України.

25 листопада 2015 року президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект судової реформи.

Раніше 26 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко повідомив, що комісія в цілому позитивно оцінила прагнення української сторони до реформи судочинства.

Член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук вважає, що істотні кроки з реформування судової гілки влади відкладаються на віддалену перспективу.

"Помилковість алгоритму судової реформи полягає в тому, що Україна почала її не зі збалансованих змін до Конституції України, а з прийняття законів, вигідних, з точки зору політичної кон'юнктури", − пише автор у своїй статті для DT.UA.

Детальніше про судову реформу та аналізі основних положень президентського законопроекту читайте в статті Марини Ставнійчук Незалежне правосуддя під патронатом президента у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі