Верховна Рада України може розглянути законопроект про внесення змін до Конституції (в частині судоустрою у четвер, 28 січня. Про це народний депутат України, заступник голови парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Ігор Кононенко заявив в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в п'ятницю, 22 січня.
Кононенко нагадав, що, згідно з рішенням Конституційного суду, проект не суперечить Основному Закону.
"На даний момент в порядку денному цього питання немає, але я не виключаю, що в понеділок після погоджувальної ради воно там з'явиться. І, швидше за все, з'явиться... Можливо, в четвер ми це питання розглянемо і проголосуємо", − зазначив Кононенко.
На думку політика, в парламенті знайдеться 300 голосів, необхідних для ухвалення закону в другому читанні.
"Голосування і знаходження 300 голосів у парламенті буде проходити не те щоб легко, але конструктивно", − висловив сподівання депутат.
У п'ятницю, 22 січня, КСУ визнав законопроект про судову реформу, що не суперечить Конституції України.
25 листопада 2015 року президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект судової реформи.
Раніше, 26 жовтня, Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко повідомив, що комісія в цілому позитивно оцінила прагнення української сторони до реформи судочинства.
Член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук вважає, що істотні кроки з реформування судової гілки влади відкладаються на віддалену перспективу.
"Помилковість алгоритму судової реформи полягає в тому, що Україна почала її не зі збалансованих змін до Конституції України, а з прийняття законів, вигідних, з точки зору політичної кон'юнктури", − пише автор у своїй статті для ZN.UA.
Детальніше про судову реформу та аналіз основних положень президентського законопроекту читайте в статті Марини Ставнійчук Незалежне правосуддя під патронатом президента у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".