Понад половина киян проти розділення повноважень мера і голови КМДА – опитування

Інфографіка
Поділитися
Понад половина киян проти розділення повноважень мера і голови КМДА – опитування © Андрій Товстиженко, DT.UA
Про підготовку закону «Про столицю» чули 59% опитаних.

Понад половина киян, які добре обізнані про підготовку закону «Про столицю», який розділяє повноваження мера і голови КМДА, не підтримують його, свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Так, 59% опитаних розповіли, що знають про підготовку закону, 37% – багато чули, ще майже стільки ж (32%) чули лише уривчасту інформацію. Серед тих, хто добре обізнаний про цю ідею, не підтримують її 65%.  

Близько половини киян (41%) нічого не знають про перспективу розділення повноважень міського голови й голови КМДА. Не підтримують ініціативу 43%, підтримують – 33%.

Соціологічна група "Рейтинг"

Понад половина опитаних (64%) проти призначення центральною владою на посаду голови Київської міської держадміністрації іншої особи, аніж чинний мер, 30% – підтримують ініціативу. За останній квартал кількість противників зросла (у липні таких було 54%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Запровадження районних рад у Києві підтримують 65% опитаних мешканців столиці, не підтримують 23%.

Водночас 62% опитаних киян вважають, що між президентом Володимиром Зеленським і мером Києва Віталієм Кличком існує конфлікт, 24% так не думають, ще 14% вагалися із відповіддю.

Серед тих, хто вважають реальним цей конфлікт, 39% підтримують Віталія Кличка, 15% – Володимира Зеленського, 45% – нікого з них. Майже 70% опитаних вважають причиною протистояння намаганням Зеленського усунути політичного конкурента, 23% – спробу навести лад у столиці. 

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування провели 10-12 грудня серед мешканців Києва від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Опитали 2000 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. 

Законопроект «Про місто Київ – столицю України» планують розглянути уже наступного року. У Раді Європи відзначили, що проєкт закону у його поточній (другій) редакції є значною мірою доопрацьованим та суттєво вдосконаленим текстом. Більшість основних питань враховано, хоча деякі – лише частково.

«Битва» за Київ має надважливе значення для владної команди, що вже дивиться за обрій першого президентського строку Зеленського. Чому? І які причини лежать в основі протистояння президента та мера? Скласти цей пазл допоможуть матеріали Інни Ведернікової:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі