Американський Сенат зареєстрував "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони" (The Guard/Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act). Законопроєкт пропонує надати Україні 450 мільйонів доларів фінансової допомоги на військові потреби, плюс ще 100 мільйонів на протиповітряну оборону та протикорабельні ракети, а також негайні санкції проти оператора "Північного потоку 2".
"Документ містить заходи, які мають стримати Путіна від агресії проти України. Підкреслю: не чекати, доки російські війська вторгнуться на нашу територію, а потім реагувати "занепокоєнням чи санкціями", а запобігати цій небезпеці", – написав голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у Facebook у четвер.
Він додав, що автори законопроєкту негайні санкції проти оператора СП2 "оскільки цей трубопровід навмисне покликаний послабити та ізолювати Україну, збільшити залежність Європи від російської енергії, а також підірвати союзників та партнерів США по всій Європі".
У законопроєкті є інші шляхи допомоги Україні. Наприклад, це збільшення фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів, посилення співпраці між українською та американською арміями, а також посилення відмови від чинних обмежень військової співпраці США та Росії, "поки Путін не припинить окупацію української території", уточнив Вітренко.
Нагадаємо, 23 листопада держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати розширять санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2" - під обмеження потраплять судна, які брали участь у будівництві.
Росія використала у власних інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання цін на газ у Європі. Москва дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора "ПП-2". Докладніше про те, чого домагається Кремль, читайте у статті Михайла Гончара ""Північний потік-2": три мети Путіна і як його зупинити" у ZN.UA.