Сполучені Штати підготували нові санкції проти «Північного потоку-2»

Поділитися
Тим часом Росія вже активно використовує несертифікований трубопровід для газового шантажу ЄС.

Сполучені Штати розширять санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2», повідомив державний секретар Ентоні Блінкен. Під обмеження потраплять судна, які брали участь у будівництві.

Напередодні державний департамент США подав до Конгресу відповідь із обґрунтуванням необхідності санкцій, після його погодження санкції розширять. Пов'язана з Росією компанія Transadria Ltd. включена до списку відповідно до закону «Про захист енергетичної безпеки Європи» (PEESA).

Судно Marlin, що належить компанії, буде визначено як заблоковане майно. Назва та деталі включення до списку санкцій другого судна невідомі. Керуючись PEESA, Сполучені Штати раніше ввели санкції проти 8 осіб та 17 суден, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».

«Попри те, що Адміністрація продовжує виступати проти газопроводу «Північний потік-2», зокрема через запровадження санкцій, ми продовжуємо працювати з Німеччиною та іншими союзниками та партнерами, щоб знизити ризики, які газопровід створює для України та країн НАТО та ЄС на передовий, і дати відсіч шкідливій діяльності Росії, зокрема в енергетичній сфері», - наголосив Блінкен.

Нагадаємо, 16 листопада німецький регулятор BNetzA призупинив сертифікацію газопроводу через невідповідність «організаційної форми» оператора Nord Stream AG європейському газовому законодавству: той має бути повністю відокремлений і незалежний від російського «Газпрому». Російський газовий монополіст погодився створити формально незалежну дочірню компанію чинного оператора для управління тією частиною газопроводу, яка розташована в Німеччині.

Україна також братиме участь у сертифікації газопроводу. Київ наполягає на тому, що до російського газопроводу та оператора правила європейського газового ринку мають застосовуватися повною мірою. За сприятливого для Росії результату, сертифікація «ПП-2» завершиться в березні.

Росія використала у власних інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання цін на газ у Європі. Москва дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора «ПП-2». Докладніше про те, чого домагається Кремль, читайте у статті Михайла Гончара ««Північний потік-2»: три мети Путіна і як його зупинити» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі