Чиновник нагадав, що п'ять років тому, коли Росія анексувала український Крим і розв'язала війну в Донбасі, Вашингтон став одним з найбільш вірних союзників Києва, зокрема у питанні протидії агресорові.
"США взяли на себе тягар відповідальності за Україну, і ми пишаємося цим. Але ми вважаємо, що нашим європейським партнерам пора зробити крок уперед", - повідомив Пенс.
За словами високопосадовця, на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві обговорювалася подальша допомога Вашингтона. Сполучені Штати також "серйозно стурбовані" проблемою корупції в Україні.
Заява Пенса прозвучала у той самий день, коли висока представниця Європейського Союзу Федеріка Могеріні підбивала підсумки п'яти років співпраці ЄС та України.
"Протягом п'яти минулих років ми надали Україні найбільший пакет допомоги за всю історію Європейського Союзу. Завдяки цьому країна змогла уникнути колапсу. Вона змогла рухатися вперед і намагається вийти з кризи вже на новій основі. Попри завдання, що залишаються, Україна сьогодні є набагато більш сильною країною, ніж у минулому", - наголосила Могеріні.
При цьому співпраця не обмежувалося лише потужним безпековим компонентом, а містила й інвестиції у розвиток людського потенціалу країни, візову лібералізацію та обмін досвідом між інститутами.
У неділю, 1 вересня, президент України Володимир Зеленський і віце-президент США Майк Пенс зустрілися у Варшаві. Сторони обговорили ситуацію в Донбасі і покрокову стратегію повернення миру в Україну, питання реформ і боротьби з корупцією, а також майбутній візит Зеленського у США та зустріч із президентом Дональдом Трампом.