Україна сьогодні є набагато більш стійкою державою, ніж п'ять років тому – Могеріні

Поділитися
Україна сьогодні є набагато більш стійкою державою, ніж п'ять років тому – Могеріні Висока представниця ЄС розповіла, як Україна змінилась за п’ять років © Сайт президента України
За цей час Євросоюз надав Україні найбільшу допомогу за всю історію об'єднання.

За п'ять років Україна пройшла складний шлях і на сьогодні є набагато більш стійкою, ніж у 2014 році, наголосила висока представниця Європейського Союзу Федеріка Могеріні під час виступу у Брюсселі, пише "Укрінформ".

За цей час Євросоюз надав Україні найбільшу допомогу за всю історію об'єднання, що допомогло країні уникнути колапсу та активно розвиватися від початку кризи.

"Протягом п'яти років, що минули, ми надали Україні найбільший пакет допомоги за всю історію Європейського Союзу. Завдяки цьому країна не зазнала колапсу. Вона змогла просуватися вперед та намагається вийти з цієї кризи вже на новій основі. Незважаючи на виклики, що залишаються, Україна сьогодні є набагато сильнішою країною, ніж раніше", - зазначила Могеріні, виступаючи перед дипломатами країн ЄС.

Голова європейської дипломатії наголосила на тому, що пам'ятає драматичний 2014 рік: "За визначенням, тоді ми були в іншому місці", - вважає вона.

За словами Могеріні, за п'ять років роботи нинішнього складу Європейської служби зовнішніх дій, ЄС змінив підходи до врегулювання зовнішньополітичних проблем. Центр уваги змістився з реагування на кризи на запобігання їх виникненню, подоланню довгострокових наслідків і сприянню позитивному розвитку.

А в основу такої діяльності було покладено сприяння формуванню більшої стійкості держав по усьому світу до вирішення зовнішніх і внутрішніх шокових явищ.

"Я могла б навести багато прикладів, але я назву лише один, який є просто тут, на нашому континенті. Криза в Україні все ще не завершена, але протягом цих п'яти років Україна пройшла дуже довгий шлях. Сьогодні вона є набагато більш стійкою державою, ніж вона була п'ять років тому", - йдеться у виступі Могеріні, що розміщений на відеопорталі Євросоюзу EbS.

Співпраця України та Євросоюзу мала дуже потужний безпековий компонент через агресію РФ, але лише ним не обмежувалася.

"Ми також активно інвестували у розвиток людського потенціалу країни. Ми допомагали створювати робочі місця, будувати та відбудовувати інфраструктуру, ми лібералізували доступ до Європейського Союзу, інвестували в обміни між нашими людьми та між нашими університетами", - зауважила вона.

Нагадаємо, 8 липня у Києві відбувся одноденний саміт Україна-ЄС. Це 21-а зустріч на рівні керівництва країни й об'єднання з дня набуття незалежності в 1991 році.

У заходах взяли участь висока представниця ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні, єврокомісар Йоханнес Ган, голова Європейської Ради Дональд Туск, голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер і президент України Володимир Зеленський.

За підсумками саміту представники українського уряду та член Європейської Комісії Йоганнес Ган підписали п'ять угод щодо фінансування програм з проведення реформ, боротьби з корупцією, відновлення економіки Донецької і Луганської областей і розвитку української культури.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі