В ході зустрічі українська та американська сторони обговорили ситуацію в Донбасі і покрокову стратегію повернення миру до України. Майк Пенс запевнив, що США не змінять позицію щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України. У фокусі уваги сторін було надання військово-технічної допомоги Україні.
Віце-президент США підняв питання реформ, які буде проводити новий уряд, і боротьби з корупцією. Володимир Зеленський зазначив, що Україна рішуче налаштована на трансформацію, зазначивши, що в перший день роботи нового парламенту було зареєстровано понад 70 законопроектів, які, серед іншого, передбачають подолання корупції.
"Ми не просто будемо боротися з корупцією, ми повинні перемогти її. Ми запустили Антикорупційний суд, який починає працювати вже 5 вересня. Ми перезапускаємо інші антикорупційні органи, змінили голову Служби безпеки України, маємо нового Генерального прокурора і новий молодий уряд. Ми дійсно налаштовані дозволити бізнесу, економіці розвиватися ", - запевнив глава української держави.
Сторони також обговорили майбутній візит Володимира Зеленського в США і зустріч з президентом Дональдом Трампом.
Раніше повідомлялося про те, що президент США скасував поїздку до Варшави, де планував зустрітися з президентом України. Напередодні Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон запевнив, що рішення буде прийнято найближчим часом.
Раніше Палата представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, в яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України 2020 фінансовому році.
Чому Україна потрапила в зовнішньополітичну пастку і як їй звідти вибратися? Читайте в статті Тетяни Силіної "У позі Зю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна.