Будь-який новий президент США буде продовжувати надавати підтримку Україні, якщо Київ буде демонструвати прогрес у реформуванні країни і прагнення до виходу з політичної кризи.
Про це посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив на зустрічі зі студентами Києво-Могилянської академії в п'ятницю, 11 березня, передає "Укрінформ".
"Якщо Україна продовжуватиме рухатися вперед, я не маю жодних сумнівів у позиції наступного президента США, буде він чи вона дотримуватися зобов'язань, які взяв на себе президент Обама. З іншого боку, якщо українські лідери допустять продовження політичного хаосу, підтримку буде набагато важче забезпечити. І це жорстока реальність", – підкреслив дипломат.
Посол також зазначив, що важливі не персоналії нового українського уряду, а розуміння суті необхідних країні реформ і рішучість у їх здійсненні.
"Коли люди фокусуються на Яценюку, на Яресько або Гройсмані - це помилкове питання. Важливо не "хто", а "що". Головним тут є чітке розуміння порядку денного, яка стоїть перед Україною, згода серед політичних фракцій навколо підтримки та виконання реформ", – сказав Пайєтт.
Він також додав, що після всього, що відбулося і відбувається, Україна не має права звернути з наміченого шляху.
"Ви просунулися дуже далеко вперед, щоб кинути всю ту важку роботу, яка вже зроблена до цього моменту, і сповзати назад... Я віддаю данину поваги тим, хто просуває вперед процеси приватизації, свободи інформації, фінансового нагляду, ті структурні зміни, які повинні ускладнити бізнес для всіх цих олігархічних мафій... Якщо ви продовжуватиме, у вас буде могутня підтримка з боку Сполучених Штатів", – резюмував дипломат.
Раніше Джеффрі Пайетт висловив впевненість у здатності нинішнього Кабінету міністрів продовжувати реформи. Пайетт зазначив, що американським інвесторам важливо бачити налаштованість українського уряду на реформи, неухильне виконання ним зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом, тісна співпраця між президентом і урядом у боротьбі з корупцією та гарантії забезпечення верховенства права
22 лютого глави МЗС ФРН і Франції Франк-Вальтер Штайнмаєр і Жан-Марк Еро озвучили умови подальшої підтримки України з боку ЄС, які полягають у проведенні структурних реформ та ефективної боротьби з корупцією.
16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінетові міністрів, яка має наслідком відставку всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня.
Детальніше про невдалу відставку уряду читайте у матеріалі Юлії Мостової "Ми ділили апельсин" у "Дзеркалі тижня. Україна".